Jump to content

Co lepiej pływa w stadzie? Bystrzyk Barwny,czy Neon Innesa


p.Agassiza
 Share

Recommended Posts

Cześć

Jak w temacie. Co lepiej pływa w stadzie? Chodzi mi o to ,że lubię widok stada przemykającego ze strony na stronę.  Ewentualnie ile sztuk. Co do akwarium to oświetlenie mam standardowe. Jest to LT z piaskiem na dnie ze względu na pielęgnczki. W akwarium pływają na_razie 4 kosiarki jeszcze z poprzedniego aranżu,a planuję jeszcze harem 1+2 p.Agassiza i później może z 10 kirysków karłowatych/pigmejskich. Jakie stadko ewentualnie? Jak nie te z podpisu u góry to jakie byle nie trudno dostępne i nie za drogie. Bystrzyki barwne mam po 4 zł,a Neony są po 2zł.

Z góry dzięki pozdro.

 

Dbaj o pisownię.

Link to comment
Share on other sites

Moje czerwone widzę kilka razy na dzień w ładnej dość ławicy. Za towarzystwo mają spore skalary, więc może to jakoś działa. Jednak generalnie pływają jak chcą, chociaż całkiem blisko siebie i nie pojedynczo.

Link to comment
Share on other sites

Aha dzięki. Zastanawiałem się nad bleherami chociaż cena siedem zeta trochę duża. Ile by pasowało?

1+2 Agassiza(45zł)+4 kosiarki(0zł haha) +7x.......ile? Dzięki z góry. No wiecie trudno wyżyć z kieszonkowego akwaryście hahah ;-) ;-) ;-):wsciekly:  Zawsze jak nie urok to sr..... Blehery fajne.

Edited by p.Agassiza
Link to comment
Share on other sites

Żeby jakiś ładny efekt był, to z 15 sztuk by się przydało kupić.

A tak w ogóle, to jak duże, a raczej długie masz akwarium? Jeśli poniżej 100 cm, to odpuść sobie te ryby. One bardzo lubią pływać przez całą długość baniaka i w zbyt krótkim akwarium stadko tych zwinników wygląda jak kiwający się niedźwiedź z chorobą sierocą wciśnięty do za małej klatki.

 

Link to comment
Share on other sites

180l (100cm dł.)

Już nie chcę zakładać nowego tematu więc tu zapytam. Akwarium to założyłem tydzień temu. Podłoże nowe płukane,a pod nim ziemia z ogrodu wymieszana z ziemią torfową. Nie czyściłem filtra kubełkowego(na drugi dzień woda szkło :shock: :shock: :shock: ),a także nie czyściłem wew.  filtra. Wpuściłem zaraz tego samego dnia 4 kosiarki,bo nie miałem gdzie je trzymać. Mają się bardzo dobrze. Już drugiego dnia wyglądały normalnie,a także jadły. Jadę za godzinę do sklepu i teraz pytanie,czy mogę kupić i dziś wpuścić 1+2 Agassiza i 10xZwinnik? Może lepiej dziś zwinniki,a za dwa tyg. Agassizy? Zwinniki może dokupię kiedyś,ale chcę to na_razie zobaczyć jak wszystko będzie współgrać.  Dodam,że mam dość dużo roślin,wrzuciłem dwa dni temu liście,a także mam tam parę patyków. Z góry dzięki i pozdro.

 

Dbaj o pisownię.

Link to comment
Share on other sites

Badaj parametry, ja bym jeszcze odczekał bo jednak szkoda żywych stworzeń na doświadczenia. W ogóle to jeśli jesteś z Mazowsza to mogę Ci po taniości odstąpić 16 sztuk neona. Zmieniam ławicę na płaskoboki :D Kapitalne rybska! I widać je w zbiorniku ;)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...