Skocz do zawartości

opinia o wyposażeniu i zarybieniu akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu postanowiłem o założeniu akwarium, i chciałbym zasięgnąć opinii specjalistów w tej dziedzinie czy to dobry początek tej mojej kariery. Więc zakupiłem akwarium 112 litrów z pokrywą w której są zamontowane 2 jarzeniówki, do tego grzałka 100w z termostatem, pompa head 750 z przepływem 750l/h  i do tego gąbka ze względu na brudy mechaniczne. Mam dwa korzenie różnej wielkości i kilka roślinek a obsada rybek to:

molinezja 2 szt

glonojad 3

gupik 4

mieczyki 5

neonki 8

gurami 2

węgorek ostroustny 2

sumik szklisty 1

 welon tzw. czerwony kapturek 2szt. większe

i do tego żabki 3

Czy będę mógł się cieszyć z rozwijających roślin i rybek oczywiście, czy zrobiłem jakiś błąd w doborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co można powiedzieć to to że w obsadzie masz śmietnik.

Czy roślinki będą rosły? Trudno zgadnąć jakie to roślinki, jakie podłoże, jakie nawożenie. Ale wątpię, a karasie im na pewno w tym nie pomogą.

Czy rybki będą szczęśliwe? Szczerze wątpię, połączenie gatunków o skrajnie różnych wymaganiach co do parametrów wody z pewnością nie wyjdzie którymś na dobre.

 

PS. Zdania zaczynamy wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dlaczego śmietnik powiedz mi..

 

 

 

Czy rybki będą szczęśliwe? Szczerze wątpię, połączenie gatunków o skrajnie różnych wymaganiach co do parametrów wody z pewnością nie wyjdzie którymś na dobre.

 

Odpowiedź masz podaną. Poczytaj jakie mają wymagania Twoje ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchać w sklepie - z tego co zauważyłem większość się nie zna i nie wie co sprzedaje - znaczy wie - ryby , rośliny , krewetki itp - nie mają pojęcia nic o wymaganiach, potrafią sprzedać rośliny błotne , nadwodne do pełnego zanurzenia twierdząc że to taka odmiana. Do sklepu to najlepiej iść z wiedzą co się chce i nie słuchać że jak nie ma czegoś tam to można brać coś innego co się podoba - a to co wymieniłeś - kartka papieru - zrobić tabelkę o góry ryby, w pionie: ph, temp, twardość, - same te 3 parametry rozdzielą to co wybrałeś na 2-3 grupy - trzeba wybrać 1 grupę która ma te same parametry a potem jeszcze poszczególne ryby sprawdzić czy czegoś z czymś nie można trzymać - potem wymagania co do podłoża, roślin itp - tyle teorii - sam od niej odszedłem na chwilkę i już zupka rybna się zrobiła w baniaku - powoli to wyprostuję ale lepiej zapobiegać niż leczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...