Skocz do zawartości

Żabienice - jaki biotop?


odwiecznepiesni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego określ jaki biotop chcesz zrobić, a nie pytasz najpierw o żabienice, później o ryby.

Cytat:

"Czarne wody–Wody te oznaczają się dobrą przejrzystością i herbacianym kolorem. Dno najczęściej jest gliniaste lub piaszczyste, na którym leży gruba warstwa liści i korzenie zatopionych drzew. Parametry wody to ph 4.5-6.5, TWO 0-4 dH, temp. 27-30 C. Głównymi składnikami dekoracji są korzenie i liście. Roślinność występująca tutaj to: Ceratophyllum Demersum, Kabomba, Heteranthera Zosterifolia,

oraz Echinodorus: Amazonicus, Bleheri, Schlueteri, Bolivianus.

Fauna to małe Pielęgniczki, Bystrzyki, Smuklenie, Tetry, Dyski ( Paletki), Skalary, Kiryski, Zbrojniki.

Do stworzenia tego biotopu powinno być akwarium minimum 60L,o możliwie dużej powierzchni dna. Tak jak wcześniej już pisałem dno pokrywamy drobnym żwirkiem lub piaskiem ,warstwa około 4-6 cm. Dekoracje to korzenie ,liście (dębu) , szyszki (olchy czarnej), oraz łupiny orzecha kokosowego.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego określ jaki biotop chcesz zrobić, a nie pytasz najpierw o żabienice, później o ryby.

Cytat:

"Czarne wody–Wody te oznaczają się dobrą przejrzystością i herbacianym kolorem. Dno najczęściej jest gliniaste lub piaszczyste, na którym leży gruba warstwa liści i korzenie zatopionych drzew. Parametry wody to ph 4.5-6.5, TWO 0-4 dH, temp. 27-30 C. Głównymi składnikami dekoracji są korzenie i liście. Roślinność występująca tutaj to: Ceratophyllum Demersum, Kabomba, Heteranthera Zosterifolia,

oraz Echinodorus: Amazonicus, Bleheri, Schlueteri, Bolivianus.

Fauna to małe Pielęgniczki, Bystrzyki, Smuklenie, Tetry, Dyski ( Paletki), Skalary, Kiryski, Zbrojniki.

Do stworzenia tego biotopu powinno być akwarium minimum 60L,o możliwie dużej powierzchni dna. Tak jak wcześniej już pisałem dno pokrywamy drobnym żwirkiem lub piaskiem ,warstwa około 4-6 cm. Dekoracje to korzenie ,liście (dębu) , szyszki (olchy czarnej), oraz łupiny orzecha kokosowego.".

 

W większości źródeł jest napisane, że w czarnych wodach nie występują żadne rośliny. Być może zdarza się, że gdzieś jakaś żabienica się zaplącze, ale zorientowałem się, ze na pewno nie jest to podstawowe środowisko tych roślin. Jaki chcę zrobić biotop? Właśnie o to pytam, odpowiedni dla żabienic. Załóżmy, że bardzo podobają mi się i chciałbym jak najlepiej odwzorować ich naturalne srodowisko. Chciałem więc dowiedzieć z jakiego środowiska pochodzą (a na pewno nie z czarnej wody). Pomyślałem, że może ktoś wie, bo w internecie nie mogę tego znaleźć. 

Edytowane przez odwiecznepiesni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem.Oto fragment z linku który Ci podałem dot.czarnych wód. "Wody te są bardzo miękkie o małej ilości rozpuszczonych soli mineralnych, i o odczynie kwasowym (pH 3,5-6 ), przez co warunki dla bytowania roślin i glonów są niesprzyjające. rośliny podwodne występują w małych ilościach przeważnie są to żabienice, czasami valisnerie. dużo jest natomiast Korzeni roślin błotnych i drzew a także podczas pory deszczowej spora ilość zatopionych roślin bagiennych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem.Oto fragment z linku który Ci podałem dot.czarnych wód. "Wody te są bardzo miękkie o małej ilości rozpuszczonych soli mineralnych, i o odczynie kwasowym (pH 3,5-6 ), przez co warunki dla bytowania roślin i glonów są niesprzyjające. rośliny podwodne występują w małych ilościach przeważnie są to żabienice, czasami valisnerie. dużo jest natomiast Korzeni roślin błotnych i drzew a także podczas pory deszczowej spora ilość zatopionych roślin bagiennych."

 

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że w większości źródeł jest napisane, że w czarnych wodach nie występują żadne rośliny. Nawet jeśli w śladowych ilościach występuje tam żabienica, to na pewno nie jest to biotop, z którego pochodzi.

 

 

 

Czyli biotop ameryki południowej konkretniej CW
 

 

Dziękuję, wreszcie jakaś konkretna odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pytałeś o właściwy biotop, o wystepowanie zabiennicy a nie jej pochodzenie.A to różnica.

 

Jeśli zasadzę żabienicę latem w wiejskim stawie w Polsce, a ona przeżyje, to nie będzie znaczyło, że jest to jej biotop, mimo, że tam występuje. W czarnych wodach nie ma roślin, a jeśli pojawi się tam przypadkiem jakaś żabienica, to jest wyjątkiem od reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasadzę żabienicę latem w wiejskim stawie w Polsce, a ona przeżyje, to nie będzie znaczyło, że jest to jej biotop, mimo, że tam występuje. W czarnych wodach nie ma roślin, a jeśli pojawi się tam przypadkiem jakaś żabienica, to jest wyjątkiem od reguły.

Co Ty bredzisz?

W BW występują żabienice i jest to ich naturalne miejsce występowania.

Nie wiem już o co Ci chodzi, szukasz problemów tam gdzie ich nie ma.

Każdy post w tym temacie dał odpowiedź na Twoje pytanie, a Ty nadal drążysz :roll:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...