Skocz do zawartości

Niepokojace objawy na roslinach.


WojtiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostanich dniach robilem troche czestsze podmiany i dolozylem dwie swietlowki. Teraz mam 2x 18W specjal plant,2x color plus i 1x 15W amazon day z odblysnikami. Pokrywa jest doslownie pelna. Troche przybrala na wadze :), ale efekt oszalamiajacy. Color Plus-y dalem po bokach,Specjal Planty swieca w srodku razem z Amazon Day. Naprawde cieszy moje oko. A co najwazniejsze roslinki bardzo sie ozywily. Puszczaja sporo nowych lisci. :) Zbrazowienia powoli znikaja. :) Swiece teraz od 9 - tej do 23 -ciej. Pol godziny przed zapaleniem sie calego oswietlenia zapalaja sie same krawedziowe swietlowki (Color Plusy-y),a potem srodkowe lampy. Na zakonczenie dnia jest dokladnie odwrotnie. Czyli srodkowe swietlowki (Specjal Plant-y) gasna o 22.30,a o 23 - ciej pozostale. Temp. na grzalce mam ustawiona na 25 stopni,ale chyba sie wogole nie wlacza. Po dolozeniu tych swietlowek temp. nie spada ponizej 26 stopni w nocy,a na koniec dnia dochodzi do 27 stopni. Gllonow nie widac. Musze zbadac wode w najblizszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ja mam naświeltlane akwarium, od 7,00 rano do 23,00 wieczorem? To dobrze czy żle? zmniejszyc cas?

Tak - zdecydowanie za długo - świeć 14 h max a najlepiej 12-13h (w zimę jeszcze mniej). Proponuję gasić ok. 20stej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i niestety znowu zaczynaja mi sie pokazywac glonki. Nie sa specjalnie dokuczliwe. Widac ja troszke na szyba,ale naprawde niewiele,na starszych lisciach roslin w postaci zielonych kropek i na korzeniach. Co sadzicie o swietlowkach jakich uzywam. Wymienilem ich nazwy wyzej. Moze powinienem zrezygnowac z Color... i wamienic je na jakies sprzyjajece roslinom. Niezalezy mi na oswietleniu,ktore uwydatnia barwy rybek. Chcialbym,aby bylo zdrowe dla organizmow zyjacych wewnatrz akwarium. Prosze o rade jakie ewentualnie zastosowalibyscie swietlowki w moim przypadku.

 

Ps. Niektore roslinki madal maja zbrazowienia. Mysle tez o nawozeniu. Z tym,ze nie chcialbym zbytnio grzebac w dnie za czesto. Jedynie powierzchniowo przy odmulaniu. Jakie nawozy polecalibyscie.

 

Roslinnosc jaka posiadam:

 

- Kabomba (rosnie super),

- Mech Jawajski (rosnie super),

- Ponikło igłowate (lekko zbrazowialy co po niektore igielki),

- Zwartka drobna (szczegolnie zbrazowiala,

- Żabienica Blehera (ma sporo zielonych kropek ,

- Wakrota Bialoglowa(niewielkie zbrazowienie na kilku krawedziach lisci),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

podaj K2so4

 

Niestety nie moge pozbyc sie tych uciazliwych objawow na roslinkach. W tej chwili podaje juz 6 tydzien potas 2ml dziennie i nawoz w plynie PlantaMin 1 ml tez codziennie rano. Niestety problem nieustepuje. Obajawy sa jak widac na fotkach ponizej. Czego jeszcze brakuje roslinkom? Prosze o pomoc.

 

Oswietlenie: 2x Dannerle - ColorPlus 18W + 2x Dannerle - SpecjalPlant 18W+ 1x Dannerle - SpecjalPlant 15W. Do tego 3x elektroniczny wylacznik czasowy. Pierwszy wlacza tylko 15W swietlowke. Pol godz. pozniej kolejny wylacznik wlacza nastepne dwie 18W swietlowki. I ostatnie 3 i 4 swietlowka 18W wlaczaja sie rowniez z polgodzinnym opoznieniem. W odwrotnej kolejnosci swiatlo sie wylacza wieczorem. Swiece 9 godz. na dobe.

CO2 - brak.

 

Parametry:

Temp. 23 - 24.

Ph - 7,7

GH - 11,

KH - 5,

NO2- 0,

NO3 - 15,

LW - 497,

PO4 - 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...