Skocz do zawartości

Jakie polecacie niedrogie testy?


wisniak165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podmiany wody, czyszczenie dna, filtra itd co ok tydzień. Powiedzcie mi jeszcze czym mogę wyczyścić kamień? Bo mam takiego jakby piaskowca z zoologa i robi się troszkę zielony.

Wyciągasz kamień, bierzesz szczotke drucianą i szorujesz:-) a z testów ja mam kropelki tropicala na pH, KH i GH i jestem zadowolony, łącznie na allegro zapłacilem właśnie owe nieco ponad 40pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem testy kropelkowe zoolka kropelkowe na PH, GH i KH. Sprawdziłem wodę w akwa i o to wyniki:

 

- PH - 8

- GH - 19

- KH - 12

 

Waszym zdaniem jest ok? Rybki to gupiki, mieczyki, molinezje, kiryski, zbrojniki niebieskie, piskorek Kuhla

Witam.

Każdy zachwala że testy Zoolka PH GH KH są dobre , moim zdaniem nie są nic warte . Od początku w akwa miałem PH 8 ( test zoolka ) , w żaden sposób nie mogłem zbić , było RO , szyszki olchy , liście dębu , torf w filtrze i zawsze ph 8 , w kranie też 8 . Dodam że trzy razy kupowałem te testy i zawsze był termin ważności . Niedawno kupiłem test JBL i co się okazało , woda w akwa ph 7,4 , w kranie 7,4 czyli zgodnie z wodociągami , test ZOOLKA odrazu wyrzuciłem do śmieci . Teraz planuję kupić GH i KH JBL-a

a Zoolka do śmieci .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś.. Podobno ciężko zbić ph jeśli kh jest zbyt wysokie, czy to prawda?

Powiem tak , robie podmiany 30L , 15 kran i 15 RO , w kranie mam PH-7,4 , GH-16 , KH-14 , a w akwa PH-7,4 , GH-11 , KH-6 w kubełku jest torf ( nie dużo) liście dębu wymieniam , powiedzmy co dwa tygonie , na drugie szyszki olchy tak samo i jakoś nie widzę zejścia w dół PH , być może za małe ilosci wkładam do akwa :-( . Niech tak będzie jak jest , już nic nie kombinuje.

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , robie podmiany 30L , 15 kran i 15 RO , w kranie mam PH-7,4 , GH-16 , KH-14 , a w akwa PH-7,4 , GH-11 , KH-6 w kubełku jest torf ( nie dużo) liście dębu wymieniam , powiedzmy co dwa tygonie , na drugie szyszki olchy tak samo i jakoś nie widzę zejścia w dół PH , być może za małe ilosci wkładam do akwa :-( . Niech tak będzie jak jest , już nic nie kombinuje.

 

POZDR.

 

Po co RO mieszasz z kranem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co RO mieszasz z kranem?

Głownie to chodziło mi o zejście PH do 7 ale jakoś nie wychodzi , z twardościami też ( z tym się udało ) , mieszałem tak od początku i tak mieszam . Puki co , flora rośnie ładnie i niech tak zostanie.

Test Zoolka pokazywał błędne PH-8 i dlatego zakupiłem filtr RO aby zejść do 7.

Edytowane przez grzesio764
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...