Jump to content

wisniak165

Użytkownik
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About wisniak165

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 01/14/1997

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, wędkarstwo
 1. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Okey, dzięki Zrobię tak jak mówisz ;>
 2. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Akwarium 112l Obsada: - 2 gupiki (1+1) była jeszcze jedna samiczka ale padła po porodzie.. - 2 mieczyki (1+1) - 2 prętniki - 2 molinezje - 4 kiryski - 1 Piskorek Kuhla - 1 Danio (będzie do oddania bo wiem że to ryba stadna..) Temperatura wody 25 stopni, samiec gupika tez mi podpada ale on w przeciwieństwie do samiczki je, tyle że jest jakiś osowiały. Od ok tygodnia rybka tak się zachowuje.
 3. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  http://imageshack.us/photo/my-images/842/qz5k.jpg/ Nie widać zbyt dobrze niestety.. Dodam jeszcze że stoi w miejscu, czasami przepłynie w inne miejsce.. Cały czas energicznie rusza płetwami piersiowymi, i tak jakby łapała powietrze. Tlenu nie brakuje, napowietrzacz jest ustawiony prawie na maksa...
 4. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Podmiankę robiłem ale niestety nie zauważyłem poprawy ;/
 5. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  PH 7,6 GH 19 KH 14 NO3 ok 60 Na razie posiadam tylko te testy..
 6. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  No właśnie problem w tym że nie wiem co jej jest.. Jest to gupik w ciąży.. Ciągle stoi w miejscu i nie je.. Myślałem że będzie rodzić i dlatego tak się zachowuje ale jest tak już od ok tygodnia.. Wcześniej z niewiadomych przyczyn padły mi dwa zbrojniki, nagle, bez widocznych objawów..
 7. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Okey, dzięki
 8. Witam Jak to jest z tą kąpielą? PRZYKŁAD: Jedna rybka w akwarium jest chora. Czy można wlać lek do akwarium w którym jest ta chora jak i zdrowe rybki? Niestety nie mam na razie drugiego zbiornika.. I jak później pozbyć się tego leku z akwarium?
 9. wisniak165

  Jak często podmiany przy takim filtrze?

  Dzięki ;> Dokupiłem filtr Aquael fan 2. Teraz mam dwa filtry i myślę że będzie ok Mieszkam na wsi, w najbliższym zoologicznym mały wybór...
 10. wisniak165

  Jak często podmiany przy takim filtrze?

  Kh oraz gh obniżam, dolewam demineralizowanej i wyjąłem muszlę. Źle napisałem, nic testy do tego nie mają. Po prostu już nie padały Czy filtr AQUAEL FAN-3 będzie ok? Niestety nie mam aktualnie zbyt duzo kasy.
 11. Witam. Posiadam akwarium 112l. Na początku zdychały mi danio, kupiłem testy na ph oraz kh i gh. Wszystko było już ok, lecz dziś zdechł zbrojnik niebieski. Parametry wody : ph 7,6 kh 14 gh 19 temperatura 25 stopni Obsada: - 1 zbrojnik niebieski (drugi dziś zdechł) - 1 Piskorek Kuhla - 2 mieczyki (1+1) - 3 gupiki (1+2) - 2 molinezje - 2 danio - 2 prętniki trójbarwne - 4 kiryski Myślę nad tym żeby danio oddać. Posiadam filtr firmy aquael 4,7W 320l/h. Dziś mama kupi testy na NO2 i NO3 o ile będą, jeśli nie to zamawiam na allegro. Wodę podmieniam co tydzień po 25%. Moje pytanie. Czy ten filtr może być za słaby i być przyczyną śmierci zbrojnika? I czy robić częstsze Nie zauważyłem żadnych objawów choroby.
 12. Okey dzięki Powiedzcie mi jeszcze o ile mogę obniżać ph? Żeby nie było gwałtownego spadku?
 13. Czyli wody mam nie napowietrzać wgl czy tylko minimalnie? Rybki się nie poduszą? Ok, w takim razie mam obniżyć kh i gh, czy jest ok? I mam aquacid.. Ilę go wlać żeby nie przesadzić? bo wiem że nie można gwałtownie obniżać ph
 14. Witam To na początek obsada i parametry: Obsada: gupiki, mieczyki, molinezje, zbrojniki niebieskie, piskorek Kuhla, Danio, kiryski. Parametry: ph - 8 kh - 14 gh - 19 Akwarium ma 112l, była w nim muszla, wyjąłem ok tydzień temu. Wodę w kranie mam ph 7,2. Ile mam dolać wody demineralizowanej albo aquacidu żeby obniżyć kh i ph? Nie wiem czy to ma znaczenie ale napowietrzanie jest prawie na maksa.
×