Jump to content

wisniak165

Użytkownik
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wisniak165

 1. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Okey, dzięki Zrobię tak jak mówisz ;>
 2. Witam Jak to jest z tą kąpielą? PRZYKŁAD: Jedna rybka w akwarium jest chora. Czy można wlać lek do akwarium w którym jest ta chora jak i zdrowe rybki? Niestety nie mam na razie drugiego zbiornika.. I jak później pozbyć się tego leku z akwarium?
 3. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Akwarium 112l Obsada: - 2 gupiki (1+1) była jeszcze jedna samiczka ale padła po porodzie.. - 2 mieczyki (1+1) - 2 prętniki - 2 molinezje - 4 kiryski - 1 Piskorek Kuhla - 1 Danio (będzie do oddania bo wiem że to ryba stadna..) Temperatura wody 25 stopni, samiec gupika tez mi podpada ale on w przeciwieństwie do samiczki je, tyle że jest jakiś osowiały. Od ok tygodnia rybka tak się zachowuje.
 4. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  http://imageshack.us/photo/my-images/842/qz5k.jpg/ Nie widać zbyt dobrze niestety.. Dodam jeszcze że stoi w miejscu, czasami przepłynie w inne miejsce.. Cały czas energicznie rusza płetwami piersiowymi, i tak jakby łapała powietrze. Tlenu nie brakuje, napowietrzacz jest ustawiony prawie na maksa...
 5. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Podmiankę robiłem ale niestety nie zauważyłem poprawy ;/
 6. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  PH 7,6 GH 19 KH 14 NO3 ok 60 Na razie posiadam tylko te testy..
 7. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  No właśnie problem w tym że nie wiem co jej jest.. Jest to gupik w ciąży.. Ciągle stoi w miejscu i nie je.. Myślałem że będzie rodzić i dlatego tak się zachowuje ale jest tak już od ok tygodnia.. Wcześniej z niewiadomych przyczyn padły mi dwa zbrojniki, nagle, bez widocznych objawów..
 8. wisniak165

  Jak to jest z kąpielą długotrwałą?

  Okey, dzięki
 9. wisniak165

  Jak często podmiany przy takim filtrze?

  Dzięki ;> Dokupiłem filtr Aquael fan 2. Teraz mam dwa filtry i myślę że będzie ok Mieszkam na wsi, w najbliższym zoologicznym mały wybór...
 10. Witam. Posiadam akwarium 112l. Na początku zdychały mi danio, kupiłem testy na ph oraz kh i gh. Wszystko było już ok, lecz dziś zdechł zbrojnik niebieski. Parametry wody : ph 7,6 kh 14 gh 19 temperatura 25 stopni Obsada: - 1 zbrojnik niebieski (drugi dziś zdechł) - 1 Piskorek Kuhla - 2 mieczyki (1+1) - 3 gupiki (1+2) - 2 molinezje - 2 danio - 2 prętniki trójbarwne - 4 kiryski Myślę nad tym żeby danio oddać. Posiadam filtr firmy aquael 4,7W 320l/h. Dziś mama kupi testy na NO2 i NO3 o ile będą, jeśli nie to zamawiam na allegro. Wodę podmieniam co tydzień po 25%. Moje pytanie. Czy ten filtr może być za słaby i być przyczyną śmierci zbrojnika? I czy robić częstsze Nie zauważyłem żadnych objawów choroby.
 11. wisniak165

  Jak często podmiany przy takim filtrze?

  Kh oraz gh obniżam, dolewam demineralizowanej i wyjąłem muszlę. Źle napisałem, nic testy do tego nie mają. Po prostu już nie padały Czy filtr AQUAEL FAN-3 będzie ok? Niestety nie mam aktualnie zbyt duzo kasy.
 12. Witam To na początek obsada i parametry: Obsada: gupiki, mieczyki, molinezje, zbrojniki niebieskie, piskorek Kuhla, Danio, kiryski. Parametry: ph - 8 kh - 14 gh - 19 Akwarium ma 112l, była w nim muszla, wyjąłem ok tydzień temu. Wodę w kranie mam ph 7,2. Ile mam dolać wody demineralizowanej albo aquacidu żeby obniżyć kh i ph? Nie wiem czy to ma znaczenie ale napowietrzanie jest prawie na maksa.
 13. Okey dzięki Powiedzcie mi jeszcze o ile mogę obniżać ph? Żeby nie było gwałtownego spadku?
 14. Czyli wody mam nie napowietrzać wgl czy tylko minimalnie? Rybki się nie poduszą? Ok, w takim razie mam obniżyć kh i gh, czy jest ok? I mam aquacid.. Ilę go wlać żeby nie przesadzić? bo wiem że nie można gwałtownie obniżać ph
 15. wisniak165

  Jaki duży zbiornik do narybku?

  Witam. Chcę zakupić nieduże akwarium, ponieważ nie mam zbyt dużo kasy na większe. Mam 112l i kilka rybek w ciąży. W ilu litrach chować narybek? Jak wychowam to oddaję do zoologicznego Zbiornik też czasami może do leczenia, gdy nie będzie w nim maleństw :> Z góry dzięki za pomoc.
 16. wisniak165

  Jaki duży zbiornik do narybku?

  Rozmnażać chcę gupiki i aktualnie chyba mieczyk jest w ciąży ale więcej mieczyków nie mam zamiaru rozmnażać, więc jednorazowo można je odchować chyba w mniejszym akwa nie? Nie będą tam nie wiadomo jak długo A do leczenia no to też długo rybki nie będą w nim..
 17. wisniak165

  Jaki duży zbiornik do narybku?

  Przepraszam że nie napisałem od razu.. Głównie gupiki
 18. wisniak165

  Jakie polecacie niedrogie testy?

  No ja w kranie mam coś ok 7,6 pH. W akwa miałem muszlę, właśnie przed chwilą ją wyjąłem. Pewnie to ona była głównym powodem zbyt wysokiego pH.. Będę próbował przy podmianach dolewać wodę zdemineralizowaną i zobaczymy czy się uda :>
 19. Witam, jakie polecacie testy? Na razie te najważniejsze, ponieważ mam ok 40zł na nie.. Jeśli można to podawajcie takie żeby były na allegro Z góry dzięki.
 20. wisniak165

  Jakie polecacie niedrogie testy?

  To mnie pocieszyłeś.. Podobno ciężko zbić ph jeśli kh jest zbyt wysokie, czy to prawda?
 21. Witam. W moim akwarium mam następujące podłoże: - piasek (od lewej ok 3 cm, stopniowo zmniejsza się grubość warstwy i na końcu piasku nie ma) - żwirek o granulacji ok 3mm (ok 1-2cm na piasku, tam gdzie piasku nie ma po prawej stronie jest więcej żwirku) - kamyki o granulacji ok 0,5-1cm (bardzo cienka warstwa przykrywająca żwirek) Roślinki w miarę dobrze rosną, ale wolę zapytać czy tak może być
 22. wisniak165

  Czy takie podłoże może być?

  Rybki to zbrojniki niebieskie, gupiki, mieczyki, molinezje, piskorek Kuhla, kiryski
 23. wisniak165

  Jakie polecacie niedrogie testy?

  Dziś zakupiłem testy kropelkowe zoolka kropelkowe na PH, GH i KH. Sprawdziłem wodę w akwa i o to wyniki: - PH - 8 - GH - 19 - KH - 12 Waszym zdaniem jest ok? Rybki to gupiki, mieczyki, molinezje, kiryski, zbrojniki niebieskie, piskorek Kuhla
 24. wisniak165

  Jakie polecacie niedrogie testy?

  Podmiany wody, czyszczenie dna, filtra itd co ok tydzień. Powiedzcie mi jeszcze czym mogę wyczyścić kamień? Bo mam takiego jakby piaskowca z zoologa i robi się troszkę zielony.
×