Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium... pytania laika.


siwyyy77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Syn prosi o rybki, dobry tata wink.png chce spełnić prośbę...

Osobiście nigdy nie miałem akwarium, ale troszkę się ostatnio wczytałem w temat o zakładaniu, dojrzewaniu itp.

Co planuję, miejsce u syna pozwala na razie na kostkę 35x35x35 ok. 43l, pokrywę dorobię z pleksi jak będzie dojrzewać akwarium.

Teraz kilka pytań;

1. Planuję harem bojowników 1+2, czy można 1+3 ? jakie bojowniki najlepiej? można ew coś jeszcze do takiego haremu?

2. Jaki cichy filtr?

3. Jaka grzałka?

4. Jakie oświetlenie? najlepiej energooszczędne...

5. Jakie roślinki do takiej kostki dla bojowników?

6. Jakie ozdoby, kryjówki itp.

 

Nie ukrywam, że im taniej tym lepiej, ale nie chcę najgorszego chłamu...

 

Wszelkie rady, linki do dobrych porad, filmików mile widziane, wręcz wskazane... W necie tego od groma ale niekoniecznie wszystkie dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 litry bojownik samiec + samiczka jak najbardziej, dodałbym krewetki red cherry, mech , korzeń mangowca , i jest ok na początek, pozdrawiam.

W załączniku masz gotowca.

 

Bojowników nie trzyma się w parach.

Pisownia.

post-18244-0-68016800-1379019791_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś przygodę z haremem bojowników i nie zakończyła się ona szczęśliwie. Samiec tak poranił samiczki że wszystkie trzy padły.

W akwarium o takiej pojemności możesz trzymać gupiki (na początek proponuje rybki tej samej płci, bo będą się szybko rozmnażać, a potem mógłbyś mieć problemy z ich odchowem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Harem bojowników odradzam. Samiec różnie może reagować na samice co w efekcie może doprowadzić do śmierci samic bądź samice_grupowo zagryzą samca...
Polecam gupiki ale w takim akwarium jednej płci(samce) żeby nie było problemów z narybkiem.
Co do roślin najlepiej jakieś szybko_rosnące(rogatek,moczarka,nadwódki,limnophila,nurzańce,paprotnica).

Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...