Jump to content

KoVUri

Użytkownik
 • Content count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About KoVUri

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 09/10/1997

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. 100l i 90l sprzedane zostało 112l dojrzewa samotnie

 2. KoVUri

  Mieczyk pływa do góry brzuchem

  Jest to niestety posocznica. Jeżeli ryba jeszcze nie zdechła musisz ją uśmiercić(do pojemnika z wodą i do lodówki). Radzę Tobie wszystko z tego akwa zdezynfekować,wyparzyć,podłoże najlepiej wywalić. Przyczyna jest prosta: złe warunki w akwa(nieodpowiednie warunki dla gatunków) Następnym razem(jeżeli podejmiesz się próby zaopatrz się w odpowiednie sprzęt: m.in. paski do parametrów najlepiej 6 w 1. Co do doboru ryb:załóż temat albo poszukaj gatunków ,które są odpowiednie do tego litrażu i w żadnym razie nie wciskaj wszystkiego co Ci się podoba bo jedyne co robisz to się znęcasz nad zwierzętami. Ps. częściej podmieniaj wodę!
 3. KoVUri

  Niepokojące zachowanie bojownika.

  Z tego co się dowiedziałam to mój bojek był dzień wcześniej przed moim zakupem sprowadzony od hodowcy. Domniemam ,że kilkukrotne zmiany akwarium doprowadziły ,że się zestresował i trudno mu było się zaaklimatyzować w kolejnym akwa.
 4. KoVUri

  Mieczyk pływa do góry brzuchem

  Musisz zdjęcie wstawić inaczej nie mamy podstaw. Możemy coś domniemać (jak przekarmienie) ale to nie będzie w 100%zatwierdzone bez zdj. Moim zdaniem może nie przeżyć.Po za tym opisz jak wygląda typu: duży brzuszek,nastroszone łuski itp.
 5. KoVUri

  Niepokojące zachowanie bojownika.

  Na shoutbox'ie dostałam wiadomość o tym ,że zbyt wysoki słup wody powodował że młody bojownik się męczył i dusił. Aktualnie pływa sobie w płytszym akwarium i jest o wiele lepiej. Dziękuję za odpowiedzi, a moderatorów proszę o zamknięcie tematu.
 6. Witam! Mam problem z nowo nabytym bojownikiem half-moon. Od początku zachowuje się dość ospale, nie stroszy się, nie chce jeść.Dodam do tego że ma problemy z pływaniem używa do tego przednich płetw i non stop odpoczywa na podłożu. Akwarium 20 litrów oświetlenie: zwykła lampka z IKEI za 14zł + żarówka(chwilowo nie posiadam środków by wydać na coś profesjonalnego) temp:26*C filtr:HAILEA 2w 200l/h+deszczownia podłoże:ziemia+piasek+kulki gt parametry wody: NO3: 25mg/l NO2:0mg/l GH:>14*d KH:10*d pH:7,6 Cl2:0 Woda była częściowo z akwarium ogólnego (gdzie ryby sobie wesoło pływają bez żadnych chorób lub podobnych zachowań jak bojownik) i częściowo woda destylowana. Nie chciałabym ,żeby mój od dłuższego czasu szukany okaz tak po prostu zdechł... Ps. Jeżeli mam podać dodatkowe info. proszę pisać!
 7. KoVUri

  Obsada do 112l

  Tak czy tak nie otrzymałam nadal konkretnej informacji co do obsady. No cóż wydam szczupieńczyki i tyle.
 8. KoVUri

  112L Gupik, Razbora klinowa i.. krewetki?

  Nie ma powodu żeby się tam nie znalazły
 9. KoVUri

  Obsada do 112l

  "W 80 litrowym zbiorniku można hodować dwie pary. " żywcem wzięte z encyklopedii superakwarium.pl Sprawdzałam wiele stron i nawet w propozycjach większych akwariów ich nie było.
 10. KoVUri

  Proszę o sprawdzenie! [60l]

  Mieczyki,molinezje i brzanki to nie ten litraż. Dokup sobie więcej gupików jest wiele pięknych odmian ,które będą cieszyć oko. Dokup jeszcze kilka kirysków i neonów. Mułojad do oddania.
 11. KoVUri

  Obsada 60L

  Obsada gites ale musisz dobre mieć parametry wody..dostosować do tych gatunków Krewetki-zależy jakie bo jest ich dużo i różnej wielkości +1 za spam!
 12. KoVUri

  Akwarum 60l

  Polecę:gupiki,bojowniki,ramirezy,piskorki,prętniki,kiryski karłowate,neony innesa ale wszystko w odpowiednich ilościach +1.
 13. KoVUri

  Jakie rybki do pierwszego akwarium

  Kub harem bojowników 1samiec+2samice albo 6x kirysek karłowaty Co do gupików są najlepsze i jest wiele pięknych odmian
 14. KoVUri

  54 l standard

  OPCJA 1: 10 bystrzyków 2 prętniki(para) 6 kirysków OPCJA 2: 15 modrook 2 prętnik OPCJA 3: endlery modrooki
 15. Za dużo tego wszystkiego. Nie na ten litraż.. Najlepiej kup większe akwarium to będzie większe pole do popisu. Ten litraż nada się tylko dla bojownika bądź krewetek ale nie dla tych ryb. Zbrojniki potrzebują co najmniej 112l, a kiryski i brzanki to ryby stadne... za dużo tego nie mówiąc o dołożeniu do tego kolejnych ryb. ziemia z nawozem tylko ze sklepu akwarystycznego, co do ziemi z działki jestem dość negatywnie nastawiona bo nie wiadomo czym może być skażona jak już to do ogrodniczego i kupić najzwyklejszą ziemię bez nawozów. większy litraż to wtedy pogadamy. Co do roślin najlepiej łatwo przyswajalny węgiel (carbo) + kulki gliniano torfowe. Zmień litraż na większy ,a jeżeli chcesz zostawić to sprzedaj/wydaj wszystkie ryby co masz i daj tam bojownika lub zrób krewetkarium.
×