Skocz do zawartości

112L na zwykłej komdzie POMOCY


siano601
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dorobisz wzmocnienie na środku to będzie musiał zmienić koncepcje frontu. Ja bym dał płytę meblową 18mm na środek i plecy_jak pisał ktoś wyżej 

I teraz albo wymyślisz jakieś półeczki zamiast tych szuflad i drzwiczki jakieś albo co tam chcesz.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to powinieneś dorobić w środku podporę i plecy z płyty 18mm.

Dokładnie.

 

Jak dorobisz wzmocnienie na środku to bedzie musiał zmienić koncepcje frontu.

Nic nie będzie musiał zmieniać.

Jak byś nie zauważył to już w oryginale idzie wzmocnie wzdłużne pod blatem, wystarczy dorobić jeszcze 1-2 takie przez środek blatu i wzmocnić plecy.

Można też dla spokojnego snu dołożyć jeszcze jedną płytę na blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Może tylko troszkę dokładniej napiszę. Jest to wręga pod blatem tuż za frontem górnej szuflady. Podpory można wykonać z płyty wiórowej 18mm o tych samych rozmiarach lub z kantówki drewnianej o grubości powyższego elementu. "Plecy" nawet nakręciłbym na istniejącą płytę dodatkowo przykręcając je. Wygląd się nie zmieni, a komoda z całą pewnością nie "rozjedzie" się.

 

Tylko zadam pytanie. Co z oprzyrządowaniem? Jeśli masz do tego "kubełek" i instalację CO2 to raczej trzeba zaprojektować lub kupić inny stolik. Z filtrem wewnętrznym nie będzie problemu, z kaskadą - trzeba pomierzyć. Pod samo akwarium zamiast oryginalnych mat stosuję gęsty podkład pod panele podłogowe z pianki poliuretanowej. Tu polecam 2x5mm. Na przykład o nazwie Max-pod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filtr będzie wewnętrzny (aqua szut 550 albo 750 szczerze nie potrafię rozpoznać,bo go dostałem z akwarum) jesli to jeden z tych to jest ok? nie znam tych filtrów,dam zdjecie to będę wdzieczny za rozpoznanie co to za filtr :P Na start będzię bimbrownia potem pomyśle nad butlą Co2.To akurat jest ręcznik ale kupie jakąś mate pod baniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git powinna wytrzymać zauważyłem jeszcze z tyły na dole miała wzmocnienie poziome łączac dwie ścianki wiec sie nie rozjedzie a i nie był wkretow czy coś tylko te śróbki co zaciskaja sie na wkretach i trzymaja,dałem te katowniki,stałem z dziewczyna na komodzie i stała pewnie :P a i jak bawiełem sie w środku to zobaczyłem że blat ma wiecej niz 2.2mm Dobra dzięki za pomoc :)

Edytowane przez siano601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...