Skocz do zawartości

Woda - dojrzewanie


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem musi dojrzewać tyle samo co przy kranexie, czyli do 2 tyg, przecież nie do końca chodzi o odparowanie chloru a o powstanie przyjaznych bakterii zarówno w akwarium jak i filtrze, ustabilizowanie parametrów, na to trzeba czasu bez względu czy masz kranex sam czy z ro, no ale to moja opinia tylko, moze ktoś ma inną radę

 

pamiętaj że jeśli wlewasz ro musisz zmineralizować wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej tak jak mówi poprzednik. Jak byście sobie zaparzyli kawę z wody po odwróconej osmozie to nawet się nie spieni! Jak chcecie poczytać ile związków jest w wodzie to polecam lekturę etykiety jakiejkolwiek wody mineralnej (gazowanej lub nie). Związki wapnia, magnezu, żelaza itd... Każdy żywy organizm potrzebuje tych związków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej 100%kranu po tygodniu podmianka 20%ro i po następnym tygodniu 50%ro i już ;););)

A nie lepiej sobie nie brudzić i zrobić 50 na 50 :D ??
a jak ma ci dojrzewać akwa?chyba że sterylne to lej ro i wpuszczaj ryby a co z tego będzie :idea: nie kombinuj bo coś się spapra ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z filtra ro ma 0,0000 jakichkowliek minerałów, jest tak miękka że rozpuszcza kamień z zelazka, nie nadaje sie do picia, tym bardziej nie moze być czyste ro w akwarium bez zmineralizowania go,

ja używam preparatu Hydromineral z Aqua Artu, uzupełnia wodę z ro w cenne minerały, podnosi też twardosć do ok 3stopni kh

jeżeli lejesz 50/50 to zalecana jest mineralizacja, co prawda kranex ma w sobie duzo tych mienerałów więc uzyskasz po prostu wartosc średnią

jeżeli jednak chcesz lać potem same ro to juz nie ma bata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde miasto ma inną wodę. U mnie w mieście ( Bytów ) woda jest czysta i można pić ją z kranu. Dlatego ja przy zakupie mojego 200 litrowego akwarium od razu zalałam go całą kranówką i od razu wpuściłam tam moje wszystkie ryby. Żadna nie zdechła. Zawsze tak robię i nic złego się nie dzieje. Ale to trzeba wiedzieć jaką ma się wodę w kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde miasto ma inną wodę. U mnie w mieście ( Bytów ) woda jest czysta i można pić ją z kranu. Dlatego ja przy zakupie mojego 200 litrowego akwarium od razu zalałam go całą kranówką i od razu wpuściłam tam moje wszystkie ryby. Żadna nie zdechła. Zawsze tak robię i nic złego się nie dzieje. Ale to trzeba wiedzieć jaką ma się wodę w kranie.

wiesz, moze rzeczywiście u Ciebie woda jest ok, ale z racji tego, że nei zawsze zanim ktoś założy akwarium pofatyguje sie o poznanie parametrów wody która ma w kranie (chociaż ze strony wodociągów mozna sie o tym dowiedziec w pare minut) dlatego tez nie jest zalecane a wrecz jest wiele przeciwskazań zeby nie wpuszczać ryb od razu po zalaniu zbiornika,

dlatego tez woalalałbym żeby przypadkiem ludzie nie zaczeli sie sugerowac twoja wypowiedzia bo moze to przyniesc bardzo marne skutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z filtra ro ma 0,0000 jakichkowliek minerałów, jest tak miękka że rozpuszcza kamień z zelazka, nie nadaje sie do picia, tym bardziej nie moze być czyste ro w akwarium bez zmineralizowania go,

ja używam preparatu Hydromineral z Aqua Artu, uzupełnia wodę z ro w cenne minerały, podnosi też twardosć do ok 3stopni kh

jeżeli lejesz 50/50 to zalecana jest mineralizacja, co prawda kranex ma w sobie duzo tych mienerałów więc uzyskasz po prostu wartosc średnią

jeżeli jednak chcesz lać potem same ro to juz nie ma bata ;)

a te minerały [po 3 tyg] same się nie utworzą ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no minerały same się nie tworzą w akwa , przy podmianach ro mieszaj z kranexem do uzyskania poziomu ph, gh, kh takiego jak w akwa , to wystarczy.

 

Nie no zero minerałów to ona nie ma , bo to nie woda destylowana, tylko mechanicznie filtrowana przez membranę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z filtra ro ma 0,0000 jakichkowliek minerałów, jest tak miękka że rozpuszcza kamień z zelazka, nie nadaje sie do picia, tym bardziej nie moze być czyste ro w akwarium bez zmineralizowania go,

ja używam preparatu Hydromineral z Aqua Artu, uzupełnia wodę z ro w cenne minerały, podnosi też twardosć do ok 3stopni kh

jeżeli lejesz 50/50 to zalecana jest mineralizacja, co prawda kranex ma w sobie duzo tych mienerałów więc uzyskasz po prostu wartosc średnią

jeżeli jednak chcesz lać potem same ro to juz nie ma bata ;)

a czy wiesz koleżanko jakie brednie napisałaś???ryby można trzymać w 100% ro i co ty na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...