Skocz do zawartości

Chory gupik-samiczka


Lux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstepie chce nadmienic, iz jestem poczatkujacym ''akwarysta''

Moj problem dotyczy jednego gupika, ktory od kilku dni chudnie w oczach, co prawda stara sie cos przekasic ale nastepnie od razu wypluwa pokarm. Bardzo czesto chowa sie po katach akwarium, usilnie lapiac powietrze...

Co wiecej ociera sie o roslinki i dno akwarium. Dzisiaj zauwazylem dodatkowe biale, nitkowate odchody...

Zero zmian skornych i innych nietypowych objawow zewnetrznych. Pozostale rybki zdrowe i pelne energii.

 

Oto info na temat mojego akwa:

 

Akwarium zalozone miesiac temu.

Zestaw Sera Nano Biotop 60L (filtr panelowy z wkladem biologicznym, grzalka 75W, Lampa T5 18W)

Rybki wpuszczone do akwa po 2 tygodniach od startu (zastosowane: Aquatan (Sera) SafeStart (Tetra), filter biostatr (Sera), Aquadut (JBL)).

Temp. wody 26C

pH 7.5

KH 8

GH 7

azotyny, azotany, amoniak/amon nie mierzono

 

Obsada: 4 gupiki (3+1)

1 glonojad

 

Roslinki:Echinodorus martii, Micranthemum umbrosum, Echinodorus bleheri

 

Pokarm: roznie ale przewaznie: Sera flora, Tetra Guppy, Sera Spirulina Tabs, Algae Wafers

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzieki za zainteresowanie.

Oto zdjecia chorego gupika.

Edit:

Dodatkowo dzisiaj zauwazylem, ze kolejny gupik zaczal sie ocierac o dno/rosliny. Brak innych nietypowych zmian i zachowan.

Ostrzeżenie.
Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Poza tym na forum wymagana jest poprawna pisownia.

post-18155-0-68485900-1378304789_thumb.jpg

post-18155-0-46572600-1378305266_thumb.jpg

post-18155-0-16205900-1378305297_thumb.jpg

post-18155-0-66606700-1378305314_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe objawy pasożytów lub początek ospy. Najpóźniej jutro lub pojutrze mogą wystąpić charakterystyczne kropki, świadczące o ospie. Jeśli się nie pojawią to stawiam na pasożyty.

Jakieś nowe ryby ostatnio doszły, albo rośliny? Ryby ze sprawdzonego źródła, czy wątpliwej reputacji sklep? ;)

Profilaktycznie zastosuj głodówkę dziś, jutro i pojutrze. Jeśli nie pojawią się kropki to pojutrze zastosuj Protosol Zooleku, jak wyskoczą kropki to Costaforte Sery.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe objawy pasożytów lub początek ospy. Najpóźniej jutro lub pojutrze mogą wystąpić charakterystyczne kropki, świadczące o ospie. Jeśli się nie pojawią to stawiam na pasożyty.

Jakieś nowe ryby ostatnio doszły, albo rośliny? Ryby ze sprawdzonego źródła, czy wątpliwej reputacji sklep? ;)

Profilaktycznie zastosuj głodówkę dziś, jutro i pojutrze. Jeśli nie pojawią się kropki to pojutrze zastosuj Protosol Zooleku, jak wyskoczą kropki to Costaforte Sery.

Dzięki Maziama za post. Nowych rybek nie dodawałem wszystkie, które obecnie mam wprowadziłem do akwarium w tym samym czasie, tyczy się to również roślinek. Sklep raczej cieszy się dobrą reputacją. Dzięki za wskazówki tak zrobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...