Skocz do zawartości

mamy problem z rybka ( prosimy o pomoc


asia28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam zaczne od poczatku

 

kupilismy z mezem akwarium 112 l

woda razem z dodanym uzdatniazem , roslinka i bakteriami ( takie w kroplach )

stała 3 tyg

dzis po 3 tyg zakupilismy rybki  sa to

 

- pielegnica red oscar  1 szt

- pyszczak mix  1 szt

- bocja wspaniała mała 2 szt

 

razem mamy 4 rybki pan ze sklepu akwarystycznego nam dobrał takie gatunki rybek

 

roslinka nazywa sie Microsorium

pokarm jaki dostalismy to " tetra rubin granulat "

 

i mamy problem

 

rybki sie nie atakuja

 

tylko jedna pielegnica pływa całkiem u gory ( akwarium ma ok 55 cm wysokosci i zalane woda prawie po sama gore )

uderza o wode i szybe (((  co zrobic dokupic jej 2 pielegnice ??

 

czy te 4 szt rybek o nie za duzo jak na tak mały zbiornik ?

 

czy ewentualnie mozna cos jeszcze dokupic z rybek do tak małego zbiornika ?

 

mamy 1 roslinke , kamienie i skałke ( góre ) chińska

podłoze to piasek

 

prosze o rade ( to nasze  akwarium )

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleć panu z zoologa żeby zapoznał się najpierw z potrzebami rybek, dopiero je komuś wciskał.

Totalna niewiedza z jego strony i zero profesjonalizmu.

Po 1. Dla wszystkich rybek za małe akwarium.

Po 2. Każda z nich ma inne wymagania.

Po 3. Dla wszystkich za małe akwaium.

 

Wszystkie ryby do oddania.

 

Akwarium 112 L nie może mieć 55 cm wysokości chyba, że masz jakieś nietypowe.

Co z filtrem?  Parametry wody?

Najlepiej opisz akwarium wg tego schematu pomoże to szybciej rozwiązać Twój problem:

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

Tutaj masz  przykładowe, odpowiednie obsady dla Twojego akwarium.

http://forum.superakwarium.pl/topic/30649-projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litr%C3%B3w/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam no wiecie niw wydaje mi sie aby te ryby az tak zle miały

 

inni maja akwaria 25 l i 20 rybek !!

 

Edit:

 

i tak oddac tylko kto mi zwroci prawie 80 zł !! ryby były kupowane w grudziadzu w sklepie ( telefonu nie podam bo nie chce problemow )

 

 

Regulamin 6.1. 6.2. Upominam Cię ostatni raz, za następny taki post będzie bonus. Zacznij przestrzegać regulaminu. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzenie przez pryzmat pieniądza jest conajmniej śmieszne.

Kisisz ryby w za małym zbiorniku i muszą zostać oddane. 80zł to one warte nie są nawet gdyby były kupowane w najdrożej sieciówce.

Jeżeli nie zależy Ci na dobru ryb, to nie powiem po co sie rejestrowałas na to forum- my tutaj kochamy ryby.

A co do sklepu - no cóż. Nie pomagasz potomnym, skazujesz kolejne ryby na taki los jaki mają u Ciebie. Bardzo niepoprawna postawa.

EDIT:

A co do 20 rybek w 25L...

Wiele ludzi katuje, gwałci i zabija dzieci- też tak zaczniesz robić? To, że coś jest praktykowane, nie oznacza, że jest to w porządku

Edytowane przez Pley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze profilowany zbiornik....

 

Te ryby należy oddać w trybie natychmiastowym.

 

Daj proszę namiary na ten zoologiczny, najlepiej wraz z nr kontaktowym.

Takich sprzedawców trzeba niszczyć.

Jeśli chcesz to podam Ci 11 namiarów z mojego miasta do sklepów zoologicznych gdzie mają takie same podejście jak ten sprzedawca w którym " wcisnął " ww. ryby Asi.

 

Najlepsze jest to, często rozmawiam z sprzedawcami w zoologicznym, oni posiadają taką samą wiedzę jak inni " eksperci w tej dziedzinie ", gdy tylko zobaczą osobę która " nie jest obeznana " to wciskają takie kity, że głowa mała.

Miałem taki przypadek, że rozmawiam sobie z sprzedawcą który jest całkiem równym gościem ( z pozoru ), normalnie można było się dogadać, nie wciskał mi kitów bo wiedział, że " coś tam wiem ", przyszła mama z synkiem i pytali się jakie ryby do akwarium o poj. 25 litrów bez filtra i grzałki no i zaczął wciskać im ryby które kompletnie nie nadają się do owego zbiornika i do tego sam mówił, że nie potrzebują filtra.

Szczerze mówiąc to wątpię, że gdzieś tam na świecie jest sklep zoologiczny który doradza " dobrze " :)

Edytowane przez NFSMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze mówiąc to wątpię, że gdzieś tam na świecie jest sklep zoologiczny który doradza " dobrze " :)

Zajrzyj do mojego ;), z tym, że dobrze u mnie nie w cudzysłowie.

 

A w temacie, to jedź Asiu po prostu do tego sklepu i oddaj mu te ryby, masz poparcie wszystkich akwarystów z tego forum jak by coś marudził i nie chciał przyjąć. Te ryby nie powinny się znaleźć w tym akwarium.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy widzisz 15 kur w 1 małej klatce, pewnie myślisz jak można tak krzywdzić i znęcać się nad tymi kurami! A sprzedawca myśli przecież żyją i nie narzekają...

 

 

A ty robisz podobnie  tylko z rybami i akwarium...    Lepiej jak je oddasz w dobre ręce niż się mają u Ciebie męczyć, załóż temat w dziale obsady i my tobie lepiej doradzimy niż w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Ci sprzedawcy nawet jeśli mają wiedzę to i tak żeby sprzedać powiedzą wszystko, nawet jeśli w głębi duszy wiedzą,że robią źle. Z jednej strony po cześci można ich zrozumiec, każdy chce żyć, konkurencja na każdym rogu, a wiem jak w Polsce ciężko się prowadzi własny biznes-ledwo coś zarobisz już skarbówka łapę wyciąga, o ZUSie, czynszach i innych opłatach nie wspomnę. Z drugiej strony wydaje mi się, że i tak każdy akwarysta chce mieć "szczęśliwe" ryby w akwarium więc niech sobie mówią co chcą ale zanim się coś kupi trzeba trochę poczytać o rybach i ich wymaganiach. Mnie wielokrotnie sprzedawcy wprowadzili w błąd, więc teraz nic nie kupię zanim trochę nie poczytam lub nie zapytam tutaj:)

 

Ja kiedy kompletowałam swoją obsadę też mi źle doradzono z rybkami, musiałam dwie oddać ale dogadałam się i za ich równowartość wzięłam sobie trochę pokarmu i roślinkę. Spróbuj, może też sprzedawca pójdzie Ci na rękę, wydaje mi się,że powinno mu zależeć żebyś do niego wracała, a co mu za różnica co sprzeda. Mogłabyś za równowartośc tych rybek wziąść też sobie inne (takie które się nadają). Pamiętaj, że te rybki urosną, a wtedy już nie pójdzie tak łatwo oddać i będziesz patrzeć jak się męczą - bocja wspaniała osiąga rozmiary 20-25 cm, ta pielęgnica do 35cm oba te gatunki potrzebuje DUŻEGO akwarium. Poza tym bocje preferuje wodę miękką, w przeciwieństwie do pyszczaków, które lubią wodę twardą, a dodatkowo są dość terytorialne i agresywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...