Skocz do zawartości

Ampularia niebieska


andy102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką macie opinię na temat tego gatunku ślimaka, a w szczególności  jego "menu"?. Czy takie rośliny jak Ludwigia, Rotala czy Hydrocotyle sp.Japan są bezpieczne?

Akwarium mam dość silnie obrośnięte z obsadą 72l: 3+1 bojownik, 12x Neon i 5x Otosek + niebawem kilkanaście sztuk krewetek (prawdopodobnie RC)

Czy jest sens bawić się w hodowlę Ampularii gdy brakuje jego głównego składnika pokarmu tj. glonów?

Temat zakładam bo mam okazję sprawić sobie 3-4 sztuki tego osobnika ;-).

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to one (ampularie niebieska i żółta) to zjadły mi cabombe. Ale nie jestem pewny, pytałem o to już na forum czekam na odpowiedź. Cabomba to dość delikatna roślinka więc mam prawie 100% pewność że to właśnie ślimaczki, więc musisz uważać na delikatne rośliny.

Są żarłoczne i dość ruchliwe jak na ślimaki:) buszują bo akwarium jak małe motorki:) Ale ciekawe i bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam w baniaku 2 szt. Ampularii niebieskiej. Jak na razie za roślinność się nie biorą choć Hydrocotyle została staranowana i teraz wygląda jak by cała dywizja pancerna się po niej przejechała :smile: (i to kilka razy). Generalnie ślimaki największe zaciekawienie wzbudziły u jednej z samic Bojownika, która od czasu do czasu próbuje nawet podskubywać ich czułki, nie robiąc przy tym jak mi się wydaje, żadnej krzywdy.

I jeszcze jedno. Ktoś, kto wymyślił przysłowie "powolny jak ślimak", na pewno nie miał na myśli Ampularii :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ampularie nie jedzą roślin nawet jak są bardzo głodne, chyba że jakieś obumarłe;)

Ja swoim daję gotowaną marchewkę, pietruszkę, bywało że buraka;p , ziemniaka, sparzoną sałatę ;) wcinają aż ' uszy' się trzęsą.

Ampularia zje odchody ryb i pokarm nie zjedzony przez ryby;) Baw się ;) Ja też mam ich 10 sztuk i o dziwo pojawiły się mi mocne glony na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...