Jump to content

kasia_0904

Użytkownik
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kasia_0904

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. kasia_0904

  AMPULARIA....wapno

  Czytałam gdzieś, że można dać pokruszoną skorupkę jaja kurzego dla ampularii, ale czy nic nie stanie się moim welonkom? i ile tego sypać? Jak ktoś to dawał to pisać
 2. kasia_0904

  Ampularia a heniek

  Nie prawda, nic mu nie zrobi. To żaden agresywny ślimak, wiec ani nie zje ani nie stratuje.
 3. Może zostaw go w spokoju, sam się wykuruje;) PS: nie wiem jak można dopisywać takie teksty jak " ELKA PRZY NASTĘPNYM POŚCIE POSTARAJ SIĘ LEPIEJ" Jak chce to se pisze. Na forum panują określone zasady wymienione szczegółowo w regulaminie. Użytkownik rejestrując się musi go najpierw zaakceptować. Dlatego ostrzeżenia udzielane przez moderację nie powinny nikogo dziwić a sam regulamin nie podlega dyskusji. Zamykam temat. / Luna
 4. kasia_0904

  AMPULARIA....wapno

  Dziękuję pięknie to zakupię sobie pokarm dla krewetek;)
 5. kasia_0904

  Ampularia niebieska

  No jeśli ich było ze 100 to pewnie tak;p
 6. kasia_0904

  Rybki prosto z zoologa

  ja mam 2 lwie główki, i nawet gdybym nie kupiła to inni by kupili i to zawsze będzie trwało. E: to widac ze nie karmia wystarczy przejsc po akwariach i patrzec jak reaguja ryby na jedzenie Droga Kasiu, nie wiem czy przeglądałaś swoje posty, ale w każdym mieni się od koloru czerwonego. - Zakładanie tematów w niewłaściwych działach; - nieużywanie funkcji "edytuj", jeśli od napisania poprzedniego posta nie minęło 24h; - pisownia. Niniejszym otrzymujesz ode mnie 2 punkty otrzeżeń. /ahr/ Edit: U mnie welony żyją bardzo długo i rosną duże i jakoś nie widzę by się męczyły. Do Pani nie docierają prośby ?. Jeszcze raz i będzie wolne .
 7. kasia_0904

  Ampularia niebieska

  Ampularie nie jedzą roślin nawet jak są bardzo głodne, chyba że jakieś obumarłe;) Ja swoim daję gotowaną marchewkę, pietruszkę, bywało że buraka;p , ziemniaka, sparzoną sałatę wcinają aż ' uszy' się trzęsą. Ampularia zje odchody ryb i pokarm nie zjedzony przez ryby;) Baw się Ja też mam ich 10 sztuk i o dziwo pojawiły się mi mocne glony na szybach.
 8. kasia_0904

  AMPULARIA....wapno

  Więc nic nie da zawieszenie wapna nad wodą ? Edit: To jaki pokarm jej dać ? Dodam że w akwarium jest dużo innych rodzajów zwierząt i mogą jej to zjeść... Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.
 9. kasia_0904

  Biały nalot na gupiczce.

  Szczerze Ci powiem że się nie da. Mam akwarium 180 l i też zdarzy się że jakaś jest chora, ale to pleśniawka... I niestety się nie da, ryba staje się cienka ,płaska , coraz gorzej pływa aż w końcu pada.
 10. kasia_0904

  Rybki prosto z zoologa

  Welonkami zajmuję się od lat. Zawsze kochałam te ryby. A powiedz mi jakie nie są sztuczne że tak powiem, pielęgnica papuzia to też sama z siebie tak się nie robi...ani wiele innych ryb, a ludzie kupują. Jak nie ja kupie to ktoś inny kupi proste. Czy chcesz czy nie i tak będą je ludzie kupywać jak i inne odmiany. W sklepach zoologicznych nie karmią ryb- to nie jest męczenie zwierząt ??? Bóg wie ile one tam siedzą bez jedzenia.
 11. kasia_0904

  Gupiki

  Nie prawda, spokojnie może te 4 plywać
 12. kasia_0904

  Rybki prosto z zoologa

  No to ja się wypowiem na temat ryb z akwarium. Zawsze gdy kupuję jakieś ryby, to albo po paru dniach mi zdycha albo od razu, Trzeba raczej kupywać z pewnego źródła, bo szkoda wywalać kasę by zaraz umierały. Do paru zooligicznych sklepów jestem już zrażona. Uważam i pewnie tak jest że ludzie tam nie karmią ryb by sie woda nie brudziła i by kupy nie latały ( bo przecież zaraz ktoś może kupi i nakarmi u siebie ) Kupiłam ostatnio welonkę ' lwia główkę' no i dałam jeść, ona przepływała obok tego obojętnie, nie wiem czy była chora czy nie wiedziała co to jest , ale po paru dniach mi padła;/ i 12 zł w plecy. Miała coś na pyszczku, jakby nie mogła oddychać dziwnie tak robiła. Skrzela zrobiły się czerwone. Kupiłam 2 lwie główki po paru dniach w innym i mają się dobrze.
 13. kasia_0904

  Walka z ślimakami - pytanie

  Można też wyczyścić akwarium , ja myję proszkiem super schodzą glony i akwarium lśni . Polewam wrzątkiem , gotuję kamienie , miałam plagę ich. Ale mimo, że miałam tylko anubiasy roślinki to szorowałam trochę szczotką miękką liście. Po tym już się nie pojawiły wybieranie też działa ,pracochłonne ale pomaga. Dbaj o pisownię .
 14. kasia_0904

  ROZMNAŻANIE RYB ŻYWORODNYCH

  U mnie mnożą się jak oszalałe.... jak ktoś z okolic Bialegostoku to mogę oddać ryby zdrowe, gupiki endlera kolorowe śliczne;)
 15. Mam do Was pytanie Jak podać ampularii wapno? Bo ma jakąś poszarpaną jakby białą muszlę tak jakby otarta... Czytałam że trzeba wapno podać ale jak?? Jak to przymocować jeśli ma być ponad powierzchnią wody... I czy ona wtedy wyjdzie? Będzie wiedziała że tam wisi? Bo moje ampularie wynurzają tylko taką rurkę poza powierzchnię wody,albo minimalnie idą wyżej ale nie tak że na całą ściankę. Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.
×