Skocz do zawartości

Czy będzie dobrze ?


gibon2008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam pytanie co do świetlówek . Ponieważ wyczytałem tutaj już że przy dwóch świetlówkach najlepiej połączyć barwy 6500 i 8500 kelwinów. 

I teraz Sylvania Grolux jest możliwa do kupienia  54 w o długości do mojej belki 1049 mm . Ale Luxline 6500 nie moge nigdzie znaleść . W sklepie mi powiedziano że lepiej będzie jak kupie Grolux i Aquastar 10000 kelwinów . Czy będzie to dobre połączenie ? Aktualnie mam Juwela świetlówki Day i Nature  czyli 9000 i 4100 kelwinów i rośliny w miarę rosną . Też mi chodzi żeby woda nie zmieniła za bardzo swojego koloru jeśli zmienię te świetlówki .  A może kupić Juwel color 6800 i do tego grolux ? Proszę o radę jakąś . 

Edytowane przez gibon2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Grolux jest strasznie różowy i mi się to nie podobało. Masz: http://allegro.pl/swietlowka-sylvania-luxline-plus-865-54w-1149mm-i3406543000.html .

Uważam, że połączenie 6500K +8500K jest dobre chociaż sam mam 2x6500K i też jest super oraz w dużym akwarium mam 6500K + 10000K i też całkiem ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam grolux i led diversa. I 8500K + 6500K to nawet dobre połączenie, tylko jak ta mi padnie to spróbuję z 2x 6500K. Choć ta sylvania na prawdę świeci na różowo. To czy wybierzesz 6500K czy 8500K to już raczej twoja sprawa. Jeśli chcesz mieć więcej światła w akwarium bierz 6500K a jak chcesz by rośliny trochę lepiej rosły to 8500K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...