Jump to content

Tomekrybka

Użytkownik
 • Content count

  179
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Tomekrybka

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 06/16/1985

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Lubliniec
 1. Tomekrybka

  Który lepszy?

  Powiem szczerze że gdybym miał wybrać filtr to zamiast JBL e1501 wybralbym 2x e901. Zakup trochę droższy ale za to pobor mocy prawie taki sam a objetość filtracyjna jednak trochę większa+ lepsza cyrkulacja wody i przy ewentualnej awarii jednego kubła zostaje drugi który podtrzyma nam filtrację zbiornika.
 2. Tomekrybka

  Aquatic Nature Pro Soil - problem

  Miałem ten sam dylemat gdy zakładałem swoje akwarium tylko u mnie stało wszystko 3-4 dni. Zrobiłem tak jak piszę Nikodem i wszystko było ok. Hmm jeśli boisz się zakwitu wody lub glonów to zakryj szkło żeby nie dochodziło światło lub podłącz filtr i tyle. Jeśli masz czas i chęci to możesz oczywiście spryskiwać podłoże, każda z metod się nada.
 3. Tomekrybka

  [182l] OW 90x45x45

  Też mam Pro Soil, też mam Rotale ale moja przy twojej to jest strasznie marniutka. Akwarium przemyślane od samego początku do samego końca. Gratuluje
 4. Tomekrybka

  Nawożenie, o jakiej porze dnia?

  Podawałem nawóz rano i wieczorem i szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy.
 5. Tomekrybka

  Holender 500L- glony a wartośći wody proszę o poradę

  Jak na tak słabe oświetlenie to rośliny wyglądają całkiem przyzwoicie. Grzebanie w podłożu raczej nie pomogło w opanowaniu sytuacji, jak dobrze pamiętam (jeśli nie to proszę o poprawienie) Symfonia to kompletny nawóz Mikro+ Makro a przy tym podłożu nie sądzę abyś musiał już podawać Mikro. Osobiście odstawiłbym ten nawóz i podawał tylko Makro + Fe. Poniósłbym NO3-10mg/l Po4-1mg/l Mg- 3mg/l K-15mg/l Fe-0,4mg/l. Oczywiście są to ilości wyjściowe które trzeba w miarę potrzeby modyfikować.
 6. Tomekrybka

  [405L] Ameryka Południowa

  Świetna fotorelacja lubię oglądać jak powstają zbiorniki a nie oglądać tylko efekt końcowy. Akwarium mega, strasznie kręcą mnie takie klimaty i mam nadzieję że uda mi się postawić kiedyś coś tak fajnego. Szacun
 7. Tomekrybka

  Filtr JBL CristalProfi e701

  Zawszę biorę filtr o rozmiar większy niż zalecany. Hmm nie widząc jak woda leci to trudno ocenić czy faktycznie jest niskie ciśnienie czy po prostu chodzi tak jak powinien. Zdarzyło mi się kiedyś że filtr przytkał się w miejscu łączenia filtra z rurkami, niby wszystko było czyste a jednak po dokładnych oględzinach okazało się że był zmniejszony przepływ. Kubeł to nie filtr mechaniczny więc jakiś syf może lecieć, jeśli chcesz poprawić sytuację to wymień część oryginalnych gąbek na gąbki o bardziej zwartej budowie które będą zatrzymywały więcej zanieczyszczeń lub dołóż niewielki filtr wewnętrzny.
 8. Tomekrybka

  Glony po podaniu mikro.

  Jak dobrze pamiętam to mówiłem że przy tym podłożu po podawaniu Mikro takie właśnie dzieją się rzeczy. Teraz masz namacalny dowód . Odstaw Mikro podaj chelat.
 9. Tomekrybka

  Czyżby zacząć podawać mikro?

  Ja na Pro Soli jadę już czwarty miesiąc i mikro praktycznie nie podaję (raz w tygodniu symboliczna ilość). Makro +Fe i wszystko naprawdę fajnie rośnie, przy regularnym podawaniu mikro zaczynały się problemy z glonami.
 10. Tomekrybka

  Pro soil- nawożenie

  Przy Pro Soil tak już jest i nie ma co na siłę zwiększać ilości Fosforu bo przy dużym nasyceniu może zacząć go oddawać w dużych ilościach. Wracając do tematu na teraz podnieś PO4, gdy Azot zacznie spadać to wtedy przejdź na całe Makro + Fe. Mikro spobie odpuść, jadę na tym podłożu już kilka ładnych miesięcy i Mikro podaję tylko raz w tygodniu w bardzo niewielkich ilościach i jest ok. Gdy tylko zacząłem zwiększać dawki to zaczął się wysyp glonów na szybach.
 11. Tomekrybka

  [25L] ogolne

  Koleżanko wszystko się da . Lecisz do sklepu, kupujesz Saletrę Potasową mieszasz i podajesz.
 12. Tomekrybka

  [25L] ogolne

  Akwarium naprawdę ma potencjał, dobrze prowadzone będzie naprawdę cieszyło oko. Nie no nie popadaj w skrajności PO4 na poziomie >1,8mg/l to jeszcze nie tragedia. Normalna podmiana + podawanie NO3 i wszystko powoli powinno wracać do normy. Gwałtowne ruchy z reguły przynoszą więcej szkody niż pożytku.
 13. Tomekrybka

  Mały heniek- kiedy ciąć?

  Hmm no zależy jak z czasem stoję, średnio tak co 2-3 tygodnie. Strasznie nie lubię tego robić bo żeby wyłowić cały ten syf który zostaję po przycięciu trzeba poświęcić trochę czasu.
 14. Tomekrybka

  Czy będzie dobrze ?

  Rośliny przy 6500K też będą dobrze rosły. Połączenie Luxline z Groluxem lub Aquastar wygląda dobrze ale połączenie Grolux z Aquastar dla mnie osobiście jakoś średnio się podoba. Akwa przy tym zestawie wygląda hmm dość cukierkowo.
 15. Tomekrybka

  Mały heniek- kiedy ciąć?

  Szanse na to że Heniek przy cięciu wyjdzie z podłoża po tak krótkim czasie są dość spore dlatego trzeba to robić bardzo ostrożnie. Osobiście bym zaryzykował bo na Heńka 4cm to już jednak trochę jest a i po cięciu dużo lepiej rośnie. Za wysoki Heniek robi się od dołu żółty co po cięciu wygląda dość kiepsko dlatego ja wolę go ciąć dość regularnie.
×