Skocz do zawartości

[112] ogólne NOWA AKTUALIZACJA 29.08


michau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa że miałem akary pomarańczowopłetwe w 260 litrowym akwarium i tak pancerna ryba jak zbrojnik lamparci dostała od nich (choć była tylko para i miała 5-6cm) niezły wpierd**l co w rezultacie skończyło się zmianą obsady.

 

Widać nie przyłożyłeś się do lektury skoro tak cwaniacko odpowiadasz. Masz rację, pożyjemy zobaczymy. Ale jak znam życie to jakimś cudem nagle znikniesz z forum, albo wymyślisz ciekawą historię jak to nagle w dziwnych okolicznościach wszystko pozdychało, byleby tylko nie wyjść na głupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie nie ma nic poza nimi, jak podrosną wejdą do akwarium dużo większego - w planach okolo 500 l, a tutaj bardzo mozliwe że obsada całkowicie się zmieni

 

Spokojnie, mniej więcej orientuję się co to za ryba, z każdej strony krytyka -- wyluzujcie troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Chciałbym widzieć te 500L nawet jestem bardzo ciekaw czy ktoś w to uwierzy poza Tobą samym. Agresja wewnątrz gatunkowa jest dużo większa niż wobec innych gatunków, więc naprawdę nie wiem jakich musiałbyś użyć argumentów, żeby przekonać mnie, innych użytkowników no i naukowców, którzy na podstawie doświadczeń i badań przez lata udowodnili niezwykłą zadziorność tych ryb. A tekst "w planach mam większe" po tym, jak ktoś komuś zwraca uwagę, że ma za małe akwarium na dane rybki jest tu tak oklepane, że naprawdę mało już kto w to wierzy, tak jak mówię, kończy się na tym, że autor w dziwnych okolicznościach przepada, bo nic takiego mieć miejsca nie będzie jak większy baniak w planach - czemu go najpierw nie kupiłeś tylko męczysz ryby 112L?. Cóż natury nie oszukasz, ale jak cie natura szarpnie raz czy drugi po portfelu, to za trzecim razem sięgniesz po lekturę nim coś włożysz do akwarium tylko dlatego, że ma fajne kolory i jest (na razie) małe - co nie znaczy, że bezpieczne i rozsądne jest to dawać do co tu się czarować - tak małego akwarium dla danego gatunku. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panie specjalisto od forum -- znasz ludzi na wylot przejrzałeś mnie !!! Wszystkich chcałem oszukać, mam nadzieję że mi wybaczą -- człowieku, znamy sie ? Wogóle o czym Ty do mnie mówisz - co mnie obchodzą Twoje problemy osobistę że już ktoś tak kiedyś powiedział a Ty sie zawiodłeś, pomyśl troche.... pokazuję co mam, mówię co planuje a tu fala krytyki, jaki to ja cham nie jestem....

 

a baniaka nie kupiłem tylko miałem zbędny, o moje finanse nie martw sie naprawdę bo to już tylko moja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że miałem akary pomarańczowopłetwe w 260 litrowym akwarium i tak pancerna ryba jak zbrojnik lamparci dostała od nich (choć była tylko para i miała 5-6cm) niezły wpierd**l co w rezultacie skończyło się zmianą obsady.

 

Widać nie przyłożyłeś się do lektury skoro tak cwaniacko odpowiadasz. Masz rację, pożyjemy zobaczymy. Ale jak znam życie to jakimś cudem nagle znikniesz z forum, albo wymyślisz ciekawą historię jak to nagle w dziwnych okolicznościach wszystko pozdychało, byleby tylko nie wyjść na głupka.

to prawda choduje akary joz kawalek czau i wiem co potrafia!!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych osobistych problemów i na nikim tutaj się nie zawiodłem, mówię jak jest za to ty się unosisz zupełnie nie wiem z jakiego powodu.

 

pokazuję co mam, mówię co planuje

Nie kłam, z tego co przejrzałem przez 4 strony jedyne co planowałeś to zmianę brystolu na czarny. Myśl o zbiorniku 500 l pojawiła się dopiero po moim komentarzu, a dlaczego w to nie wierzę?

 

Witam! Jako początkujący bardzo chętnie wysłucham wszelkich opinii

Po pierwsze mało wiesz, jak sam przyznajesz mówiąc o sobie początkujący, po drugie wcale niechętnie słuchasz rad, bo od razu wyskakujesz z ironią:

 

nie martw sie dowiesz sie pierwszy jak sie "same pozbędą"

Poza tym, Twój stosunek do akwarystyki mówi sam za siebie:

 

troche krewetek, ale cóż ;) silniejszy wygrywa :)

a tu fala krytyki, jaki to ja cham nie jestem....

Nie przypominam sobie, żebym nazwał Cię chamem. Wyraziłem tylko swoją opinię a brnąć dalej stwierdziłem fakty, ale skoro nie potrafisz być słowny, że:

 

chętnie wysłucham wszelkich opinii

Tylko wiesz lepiej, to dziękuję bardzo.

 

Żeby nie być nie na temat, to tak przy okazji - Akwarium mi się nie podoba i nie mówię tego ze względu na to spięcie między nami a czysto obiektywnie, moim zdaniem jest zapuszczone i zaniedbane, wystarczy spojrzeć na kamienie które mają pełnić funkcję dekoracyjną, a które pokryte są glonami, no i ta kula nitek po lewej... :shock: Mam wrażenie, że coś przekombinowałeś z nawozami, albo źle zacząłeś ze światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty pierwszy zacząłeś ironizować i udawać mądrzejszego od Jezusa dając wręcz w swojej wypowiedzi gwarancję powodzenia hodowli, ja tylko stwierdziłem oczywistą oczywistość na podstawie nie tylko wiedzy podręcznikowej ale i własnych doświadczeń jak również innych - chociażby Emel Regies (przepraszam jeżeli pomyliłem/przekręciłem) który mając ponad 200L akwarium nie dał rady utrzymać nic poza parą A. Pomarańczowopłetwych, natury nie oszukasz. No ale... powodzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że są agresywane ale to nie znaczy że nie można próbowac, pantcho ja będę miał problemy to będę wiedział do kogo się zwrócić :) pozdrawiam

usun krewty i zmien baniak na wiekszy gatunkowy to moja rada zrobisz jak zechcesz ale ta rybka akurat woli zyc w parkach w conajmniej 200l akwarium mam dosc duzego zbrojnika lamparciego ale sie o niego martwie zaczynam szukac pomalu nowego domku dla niego a tak pozatym to moje slicznotki znowu zlozyly ikre

tyle ze jechalem na bimberku i nie napowietrzalem przez moj brak czasu oi nieuwage wiekrzosc ikry splesniala z powodu za malej ilosci tlenu coz trudno moze sie cos uchowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, akary znalazły sie przypadkiem w moim akwarium, mam zamówione na wymiar akwa ponad 450 L ale pewnie trochę potrwa zanim cały sprzęt skompletuję, sam nie jestem na 100% przekonany czy green terror tam się znajdzie ;) komuś najwyżej sprezentuję albo oddam do sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, akary znalazły sie przypadkiem w moim akwarium, mam zamówione na wymiar akwa ponad 450 L ale pewnie trochę potrwa zanim cały sprzęt skompletuję, sam nie jestem na 100% przekonany czy green terror tam się znajdzie ;) komuś najwyżej sprezentuję albo oddam do sklepu :)

oddaj jak najszybciej szkoda ich ja tez trzzymalem je z braku wiedzy w baniaku 112 przekonany ze wszystko jest ok (tarly sie co 3 tygodnie odziwo teraz tra sie zadziej) one naprawde potrzebuja durzgo baiaka sam zastanawiam sie nad zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...