Skocz do zawartości

[112] ogólne NOWA AKTUALIZACJA 29.08


michau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako początkujący bardzo chętnie wysłucham wszelkich opinii, w tej chwili jeszcze nie ma rybek, tylko kilka krewetek biega -- proszę o wszelkie uwagi i propozycje :)

 

Akwarium 112 L

 

Podłoże AquaBasisPlus + Czarny żwirek

 

Filtr - kubełkowy Aquael MINIKANI 120

 

Ogrzewanie - 50 W

 

Oświetlenie - 4 x 18 W

 

CO2 -- brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że nie ma obsady tylko krewetki :shock:

co do akwarium to super :D wg mnie czarne tło nie bedzie ładnie wyglądać

gdyż bedzie za ciemno ..ja bym dała jakiś żywszy kolor :D

obsada:

10x razbora klinowa

5x kirys panda

3x pielegniczka kakadu [harem czyli 1 samiec i 2 samiczki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem ze mój jest tu najlepszy :geek:

Świetnie to wygląda, sam muszę pomyśleć o większym zbiorniku, nieograniczone możliwości:)

 

Ale racja tło ciemniejsze zrób i wrzuć fotkę, zobaczymy jak to wygląda. Nie koniecznie lepiej, niebieskie tworzy wrażenie głębi, ale ciemne nada odpowiedniego klimatu.

 

Rada od amatora - koniecznie co2, ja mam zwykły bimbrownik, ale działa cuda, glonów prawie w ogóle nie ma (fakt ze dopiero ok miesiąca działa moje pierwsze akwarium), a roślinki pięknie rosną i wybarwiają się, praktycznie od kilku dni po posadzeniu. Do tego jakaś odzywka żelazowa i coś, na wszelki wypadek, na glony.

 

Sam muszę pomyśleć o zmianie korzeni, nie wiem dlaczego niektórzy forumowicze nie umieszczają ich w zbiornikach, jak dla mnie to podstawa pięknego akwarium. A jak są aktywne biologicznie tworzą genialny odcień bardzo jasnej herbaty.

 

Jakie rybki planujesz??

 

P.s od tła zależy jakie rybki wrzucisz, przy jasnym danio pręgowane albo jakieś inne jasne rybki, przy ciemnym neonki, rozbory - ale to dlatego pewnie że lobię akwarium jedno-dwugatunkowe z większą ilością osobników tego samego gatunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tła powiem szczerze ze sm mam mieszane uczucia, mial być ciemny niebieski, a jest - moim zdaniem - troche za jasne, teraz z wymiana moge miec problem, akwa zabudowane dostawione do sciany. Ale rosliny opiero sie rozrastaja, mam nadzieje ze jak zakryja wieksza czesc tla to bedzi lepiej :( Obsada rybek -- moj najwiekszy problem, szczerze mowiac bede wdzieczny za jakies ciekawe propozycje. Roslin jest okolo 15 gatunkow, dla chetnych moge rozpisac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki to nie problem ale zastanów się 10 razy zanim kupisz, według mnie nie powinieneś łączyć zbyt dużej ilości gatunków, niektórzy maja molinezje , skalary , gupiki, brzanki i jeszcze złotą rybkę w jednym, co lepsi dorzucą jeszcze mieczyki. akwarium musi mieć swój charakter, odzwierciedlać jakich fragment natury. Poszukaj w internecie wystaw akwarystycznych, i znajdź zbiorniki najbardziej podobne do swojego, zobacz co ludzie trzymają i będziesz miał wgląd jak to wygląda zanim sam coś kupisz. Woda w akwarium pewnie nabierze herbacianego odcieniu, a do takiego, ciemne tło bardzo by się przydało, to też weź pod uwagę.

Kiryski panda (jasne tło), kirysek spiżowy (ciemne tło), do tego rozbora klinowa. Jeżeli tylko ten gatunek to ok 15 sztuk. Do jasnego tła od początku chodzą mi po głowie danio pręgowane z 15 sztuk (na początek same), tylko nie wiem jak u ciebie z ruchem wody, danio to chyba do "rzeki" nie "jeziora". Minus będzie taki, ze po jakimś czasie z danio może zacząć "czegoś" brakować.

Jak zmieszasz je z rozborą to nie ręczę za efekt (może wyglądać dziwnie :D ). Fakt takie zestawienie nie będzie wielokolorowym akwarium morskim, ale to chyba nie o kolorki chodzi :geek:

 

podsumowanie (moje propozycje)

opcja 1

15 x Rozbora klinowa

4 x kirysek spiżowy

 

opcja 2

15 razy danio pręgowane

4 x kirysek panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...