Skocz do zawartości

[72l] ogólne, początkujący


czoczo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto mój pierwszy zbiornik, nigdy nie miałem akwarium, dlatego przed założeniem tego przesiedziałem chyba ze 4 tygodnie na waszym forum, mimo to nie obyło się bez błedów, np. zamiast umocować korzeń na stałe do jakiegoś kamienia, i schować to wszystko w żwirze, to kamień leży narazie na korzeniu bo nie chce tonąć ;).

 

 

Akwarium: 72L 60*30*40, założone 09.06.2013r.

 

Oświetlenie: standardowa pokrywa, lampa Polamp 15W T8 6500K; Juwel-lite colour 24W, 44cm, T5 6800K.

 

Filtracja: Tetra tec EX 700

 

Podłoże: Aqua Substate II+  6kg,  Grys bazaltowy 15kg

 

Rośliny: , ludwigia repens, cryptocoryne wendtii green, mech Sringy moss, subwassertang,

 

Nawożenie: sole mikro +makro, co2 w płynie,

 

Woda:

 

ph - 7,0

no3 - 25,0 mg/l

no2 - 1,0 mg/l

gh - >7od

kh - 6od

cl2 - 0,0 mg/l

 

Obsada: ślimaki helena ok. 20 sztuk, 2 krewetki amano, 1 krewetka filtrująca, 2 cierniooczki Myersa, 10 brzanek sumatrzańskich , bojownik 2+1, molinezja 2+1, krewetki red cherry ok 30 sztuk,

post-17204-0-71305900-1371588702_thumb.jpg

Edytowane przez czoczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden otosek ani pielęgniczka nie nadają się na bazalt.

 

Wpuść same neony, a temperature pilnuj, żeby nie przekraczała 24-25*C.

Czyli co zamiast pielęgniczek mogę wpuscić?, otoski to będą miąły do dyspozycji korzeń, kamienie, kokos no i szyby oczywiście, z tego co obserwowałem z sklepach zoologicznych to raczej mało czasu spedzają bezpośrednio na dnie, no chyba że jestem w błedzie.

Natomiast odnośnie temperatury to jest 28*C, i nie spada, akwarium funkcjonuje bez grzałki. Nie wiem czy to trochę nie za wysoko, a jeśli tak to jak ją obniżyć?

 

 

 

Jeżeli masz juz amano i helenki to może poszedł byś całkowicie w Azję? Bo oba te gatunki właśnie stamtąd pochodzą.

 

Z obsadą się nie spieszę, będę wpuszczał pewnie dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, a jesli chodzi o pójście w Azję, to co byś proponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku przed wpuszczeniem ryb kup testy kropelkowe na no2.

To powinien być pierwszy zakup przed wpuszczeniem ryb, jak no2 wyjdzie na 0 to ryby będą bezpieczne.

Nieprawdą jest że musisz czekać jeszcze 1,5 tygodnia, akwarium jest zalane od 10 dni więc cykl azotowy zamknie się dużo szybciej ale, to potwierdzą testy na no2 właśnie.

Dasz radę jakoś skierować wylot z filtra na taflę wody?

To poruszy taflę wody i brzęczyki nie będę potrzebne a często działają szkodliwie na aklimatyzację ryb.

 

 

czy przeszkadzałaby Ci warstwa liści na dnie? -czy zabarwienie wody na lekki brąz byłoby nie po Twojej myśli? -czy miałbyś coś przeciwko roślinom pływającym?
 

Echh, Sver z każdego baniaka na siłę chcesz mini lub maxi BW zrobić. :D

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest że musisz czekać jeszcze 1,5 tygodnia, akwarium jest zalane od 10 dni więc cykl azotowy zamknie się dużo szybciej ale, to potwierdzą testy na no2 właśnie.

 

Też mi się tak wydaje, tym bardziej że przy zalewaniu zbiornika, 20l wody pochodziło z baniaka znajomego akwarysty, od którego w niedzielę biorę mech z zamieszkującą go rodzinką krewetek.

 

 

 

Dasz radę jakoś skierować wylot z filtra na taflę wody?

 

Filtr mam zainstalowany z deszczownicą którą umiesciłem pod powierzchnią wody, a wylot skierowałem w górę, tak że woda jest w ciągłym ruchu (faluje).

Jak na razie brzęczyk włączam tylko na noc po zgaszeniu światła.

 

 

 Oto aktualizacja. Proszę o opinię i podpowiedzi odnośnie aranżacji.

 

Aktualna obsada to: neon innesa 13 szt. Otoski 6 szt. Prętnik karłowaty 3 szt. Krewetka red cherry ok 50 szt. Krewetka Amano 3 szt. Ślimak Hellena 3 szt.

 

Nowa roślinność: Mech Sringy moss. Subwassertang. Egeria Densa. Nurzaniec. Bacopa Caroliniana. Nie ma już Cabomby.

 

Dodałem jeszcze trochę światła: Juwel-lite colour 24W, 44cm, T5 6800K.

 

Edytowane przez czoczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...