Skocz do zawartości

Akwarium od Podstaw


l4ki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zakupić akwarium 60x30x40 (Dł-Sze-Wys) 72l. Do tego belkę oświetleniową 2x24W T5 10000 K. I tyle z tego co wiem.

Pytania:

- jaki filtr do tego akwarium (proszę o konkretne modele i dlaczego akurat taki)

- jaka grzałka , jaka jej moc (proszę o konkretne modele i dlaczego akurat taka)

- jakie podłoże będzie odpowiednie: żwir czy piasek lub może jakaś mieszanka.

- ryby które chciałbym w nim umieścić (proszę napisać czy tak może być i po ile szt. tak żeby było możliwe ewentualne rozmnażanie):

Neon Innesa

Danio Pręgowany

Kirysek Panda

Zbrojnik Zebra

Piskorek Kuhla

 

Chcę profesjonalnie podejść do tematu.

Edytowane przez l4ki
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zakupić akwarium 60x30x40 (Dł-Sze-Wys) 72l. Do tego belkę oświetleniową 2x24W T5 10000 K. I tyle z tego co wiem.

Pytania:

- jaki filtr do tego akwarium (proszę o konkretne modele i dlaczego akurat taki)

- jaka grzałka , jaka jej moc (proszę o konkretne modele i dlaczego akurat taka)

- jakie podłoże będzie odpowiednie: żwir czy piasek lub może jakaś mieszanka.

- ryby które chciałbym w nim umieścić (proszę napisać czy tak może być i po ile szt. tak żeby było możliwe ewentualne rozmnażanie):

Neon Innesa

Danio Pręgowany

Kirysek Panda

Zbrojnik Zebra

Piskorek Kuhla

 

Chcę profesjonalnie podejść do tematu.

Zdajesz sobie sprawę ile kosztuje zbrojnik zebra? A po zatym  zamałe akwarium na zbrojniki.

Edytowane przez maciekPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzie schować to polecam filtr zewnętrzny - np. Mini kani 80 z Aquaela, jeśli wolisz wewnętrzny to FAN 2 plus też a Aquaela.

Na grzałce nie oszczędzaj i kup taką do ok. 150-200l z termostatem. 

Podłoże: Jak chcesz żwir to najlepiej rzeczny płukany bez ostrych krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast marudzić to poczytać troszkę by trzeba było i też by się potrzebne informacje znalazło .  

Więc filtr :Fzn 3 (dlatego ,że mi się wydaje iż jest najlepszy,ja nie narzekam).  

                Grzałka : 100W Aquael (bo też mam  taką od kilku lat i sprawuje się świetnie) 

               Podłoże : piasek a pod może jakiś substrat ,ziemia by roślinki lepiej rosły .

 Do tego z rybci Neon Innesa ,kirysek pstry i może para ramirezek ?.   

Ja napisałam co ja bym zrobiła ,innym się podobać moje zestawienie nie musi a i doświadczenia z produktami mają inne .Więc powodzenia w kompletowaniu bo ostateczną decyzję i tak Ty podejmiesz . Takich tematów jest sporo i opinii na temat produktów też ,wystarczy poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od miesiąca po 10h dziennie w pracy :P, więc gdyby to było takie proste to pewnie już bym kupił co trzeba i zaczął działać. Ale co opinia to inna, co książka to inne zdanie na temat fauny, flory itd. Ale dziękuje za konkretny przykład :).

 

 

 

To jeszcze tylko pisownię popraw i będzie dobrze .

Gagatek 

 

Sorry za błędy.

Edytowane przez l4ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak jak pisałem zdecydowałem się na akwarium 60x30x40 72l, do tego belkę oświetleniową 2x24W T5 10000 K. Obsady nie zmienię tylko zbrojnik może być inny. Ogólnie sprzedawca  poleca mi filtr Mini Kani 120 bo Mini Kani 80 jest tylko o 12 zł tańsze. Czy się opłaca do tego akwarium i czy nie wiąże się to z późniejszymi większymi kosztami eksploatacji?? Dodatkowo mam pytanie co do użytkowania tego filtra czy może stać powyżej lustra wody czy też powinien stać poniżej? Lub też może powinien stać poniżej poziomu podstawy akwarium ?? Jakie podłoże byście polecali do takiej obsady?? Mi się widzi czarny żwir wymieszany z białym piaskiem w tym rurki w piasku jako kryjówki i zieleń po bokach i z tyłu.

 

Proszę o radę i wskazówki.

 

Forum to nie gg nie musisz pisać podwójnych znaków interpunkcyjnych. Mapet

 

Ale takie mam przyzwyczajenie, a że żyjemy w Polsce jeszcze wolnym kraju to mam takie prawo. l4ki

 

P.S Myślałem że na forum akwarystycznym dowiem się więcej o tej dziedzinie, a jak dotąd dowiedziałem się trochę o swojej ortografii.

Edytowane przez l4ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak jak pisałem zdecydowałem się na akwarium 60x30x40 72l, do tego belkę oświetleniową 2x24W T5 10000 K. Obsady nie zmienię tylko zbrojnik może być inny. Ogólnie sprzedawca  poleca mi filtr Mini Kani 120 bo Mini Kani 80 jest tylko o 12 zł tańsze. Czy się opłaca do tego akwarium i czy nie wiąże się to z późniejszymi większymi kosztami eksploatacji?? Dodatkowo mam pytanie co do użytkowania tego filtra czy może stać powyżej lustra wody czy też powinien stać poniżej? Lub też może powinien stać poniżej poziomu podstawy akwarium ?? Jakie podłoże byście polecali do takiej obsady?? Mi się widzi czarny żwir wymieszany z białym piaskiem w tym rurki w piasku jako kryjówki i zieleń po bokach i z tyłu.

 

Proszę o radę i wskazówki.

 

Forum to nie gg nie musisz pisać podwójnych znaków interpunkcyjnych. Mapet

 

Ale takie mam przyzwyczajenie, a że żyjemy w Polsce jeszcze wolnym kraju to mam takie prawo. l4ki

 

P.S Myślałem że na forum akwarystycznym dowiem się więcej o tej dziedzinie, a jak dotąd dowiedziałem się trochę o swojej ortografii.

Hm... kolega niech się nie unosi bo nie wypada. Większość informacji, które potrzebujesz są na forum i wystarczy poszukać. Wiadamo lepiej jak podadzą na złotej tacy, ale jak sam coś znajdziesz będziesz miał większa satysfakcję. Co do sprzetu, każdy ma inne zdanie, każdy używa czegoś innego. Sam mialem 72 litry i uzywalem kubełka NCF600 i byłem z niego bardzo zadowolony (jeszcze go mam i mogę odsprzedać), grzałka 100W świat i ludzie, firmę sobie wybierz ale aqua wystarczy. Do tego miałem jeszcze wewnętrzny mały fiterek do zbierania zanieczyszczeń. Co do obsady, kazdy zbrojnik w tym akwarium to przestępstwo za małe akwa. Reszta moze być, kup sobie 12 neonów innessa, 6 kirysków spiżowych dorzuć kilka krewetek RC i szlus. Może jakies ramirezki. Czytaj forum i nie zniechęcaj się. Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od czasu kiedy ostatnio pisałem zmieniło sie trochę:

 

Posiadam akwarium 80x35x45 (Dł-Sze-Wys)126l(brutto czyli minus wyposarzenie, korzeń, kamienie, itd okolo 115-120l)

Planuje:

- OŚWIETLENIE belka  2x24W T5 10000 K (takie swietlówki są w zestawie).

- FILTR MIDIKANI 800 bo do 200zł wypada najlepiej

- Grzałka 100 lub 150 W

- jakie podłoże będzie odpowienie: żwir czy piasek lub może jakaś mieszanka(planuje biały żwir lub piasek)

- ryby :

Neon Innesa ok. 8szt.

Danio Pręgowany ok. 8szt

Kirysek Panda ok. 6szt.

Zbrojnik 2 szt.

Piskorek Kuhla 4szt.

- rośliny łacznie ok 15-20 szt.:

tatarak karlowaty

wgłębka wodna

żabienica Blehera

trawka brazylijska

anubias niski i wysoki

 

Proszę o informację co do:

mocy grzałki (temp w pokoju nie mniej niz 20stopni)

jeśli jest lepszy filtr to proszę napisać

podłoże co lepsze dla tych rybek piasek czy żwir i o jakiej gramaturze.

Edytowane przez l4ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...