Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie gupików


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 12l. 3 gupiki w tym 1 samica i 2 kardynałki. Jeden malutki zameczek i jedna sztuczna roślinka. Grzałka 10W dogrzewa do 24 stopni. Filtr wewnętrzny bez napowietrzania. Kupiłem 2 dni temu te wszystkie rybki...niestety od wczoraj gupiki pływają tylko po dnie a jeden z nich wczoraj niemalże zdechł ale odratowany póki co ciągle nie ma siły na pływanie i pływa odosobniony od reszty na dnie. Nie wiem co się dzieje z tymi gupikami ale coś nie za dobrze to wygląda. Jak można dać im werwe do pływania? Dodam, że akwarium jest pod światłem 40W żarówka niemalże 14h dziennie a karmę jaką rybki dostawały to ogólna wieloskładnikowa firmy tropical. Dodam, że dostały też ochotkę. Woda jest lekko mętna ale się sama klaruje. POMOCY!!! |:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Jak chcesz żeby pływały to daj im do tego miejsce,_to co masz nie nadaje się dla żadnej ryby._Zamek psuje wodę a brak roślin powoduje zatrucie ryb,_w tym akwarium padną i nic na to nie poradzisz,_jedyne wyjście to oddać je bez zwłoki gdzieś gdzie będą miały godne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj ładnie pływały i nic się nie działo do wieczora kiedy jeden z nich osunął się bokiem na dno i tak ciągle macha tymi bocznymi płetwami. Nie mam dużo rybek i chciałem tylko tak na początek mieć jakieś fajne małe kawarium z rybkami. Chociaż powiedzcie jak odratować tego gupika bo on taki fajny jest ciemno-niebieski z fajnym ogonem i mi go szkoda.

Edytowane przez egon25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz temu gościowi ze jest sadysta,powie ci wszystko żeby tylko zarobić na sprzedaży,sam sprawdź ze te ryby maja inne wymagania wiec razem być nie mogą a tym bardziej w takiej ciasnocie.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nawet niecałe 12 litrów brutto, a tak naprawdę tej wody jest tam na pewno mniej...

Po pierwsze - musisz oddać te rybki, a po drugie - założyć prawidłowo akwarium (dojrzewanie wody, itp...).

Jest przecież podpięty odpowiedni temat w tym dziale:

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Trzymając się podanych wskazówek na pewno nie miałbyś żadnego problemu.

 

A kiedy zalałeś wodę do tego akwarium...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak drugi plan...jak teraz uratować te rybki?Bo nie chce żeby padły a nie mam w pobliżu nikogo co ma akwarium...najbliżej 12 km i to autobusem...jest zimno więc temp. mogłaby zabić te rybki...co zrobić, żeby jakoś trochę przetrwały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda powinna stać z roślinkami, podłożem, włączonym filtrem, grzałką i wszystkim co najmniej 2 tygodnie bez ryb.

Po takim czasie sprawdzasz parametry, i gdy jest wszystko ok, wpuszczasz ryby.

 

Teraz one się naprawdę męczą u Ciebie.

Aż tak zimno nie jest, może poproś kogoś, by Cię podwiózł.

Im szybciej je oddasz, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - za szybko wpuściłeś ryby... W dodatku nie masz żadnych roślin.

Przy starcie od zera cykl zamyka się średnio ok. 2-3 tygodni.

A nie masz jakiegoś znajomego, zaufanego akwarysty, który odlałby dla Ciebie trochę wody ze swojego akwarium, dał Ci trochę swojego podłoża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr 24h na dobe ale problem teraz jest taki...czy do jutra wytrzymają te rybki i czy jak kupie glonojada albo ślimaka do czyszczenia czy one wytrzymają? Jaka sznasa przeżycia chociaż garstki ryb? Nawet gdybym zapakował te rybki i woził je teraz przez 1h w autobusie to obawiam się ze ten jeden gupik nie wytrzyma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz nikogo znajomego, komu mógłbyś oddać rybki do czasu zakupu większego akwarium i przystosowania go, to spróbuj w dziale giełda, bądź na tablicy dać ogłoszenie.

 

Nic nie dokupuj, bo tylko bardziej zaszkodzisz. A już napewno nie glonojada, one potrzebują duże akwarium co najmniej długości 80 cm.

 

Jak oddasz rybki to możesz sobie kupić ślimaka i roślinki żywe i tam trzymać, ale bez rybek.

Edytowane przez karmelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...