Skocz do zawartości

JBL cristalProfil e900 czy e1500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki dylemat.

 

Chce kupić filtr zewnętrzny (akwa 112l, ale planuje za niecały rok kupić 300l) i czy kupić e900 którego górną granicą jest te 300l czy też e1500, który z 300l sobie poradzi w mgnieniu oka.

 

Moje pytanie jest czy jak jest za duży filtr to jest źle?? Czy poprostu tylko szkoda kasy??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź.

 

Właśnie szkole się na małym akwarium, niedługo chce zmienić mieszkanie i tam bede miał napewno miejsce na większe akwarium. Dlatego też przygotowuje się pod 300 litrów. tylko nie chce aby teraz miało coś działać nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Podłączę się żeby nie otwierać nowego tematu :)

Kupiłem akwarium 160l. (jeszcze suche), kończę budowę pokrywy i przymierzam się do kupna filtra. (najprawdopodobniej JBL e900). Właśnie z filtrem związane jest kilka moich pytań:

1. Czy oprócz filtra zewn. muszę zamontować jeszcze filtr wewn. (szukałem na forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi)?

2. W oryginalnie załadowanym filtrze JBL e900 w trzech pierwszych koszykach jest gąbka a w czwartym ceramika. Dodatkowo z filtrem otrzymam jeszcze ceramikę, zeolit mineralny i bio wkład (PO4).

Pozmieniać coś czy zostawić oryginalnie załadowany filtr?

3. Jeśli będzie potrzebny filtr wewn. to czy na 160l. wystarczy MINI KANI 120+filtr wewn.?

4. Jaki filtr wewn.?

 

A tak przy okazji, czy ok. 60 roślinek wystarczy na akwarium 160l.? (Na forum znalazłem wzór z którego wynika że powinno być ok. 80 roślin lecz wydaje mi się to trochę dużo) Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się żeby nie otwierać nowego tematu :)

Kupiłem akwarium 160l. (jeszcze suche), kończę budowę pokrywy i przymierzam się do kupna filtra. (najprawdopodobniej JBL e900). Właśnie z filtrem związane jest kilka moich pytań:

1. Czy oprócz filtra zewn. muszę zamontować jeszcze filtr wewn. (szukałem na forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi)?

2. W oryginalnie załadowanym filtrze JBL e900 w trzech pierwszych koszykach jest gąbka a w czwartym ceramika. Dodatkowo z filtrem otrzymam jeszcze ceramikę, zeolit mineralny i bio wkład (PO4).

Pozmieniać coś czy zostawić oryginalnie załadowany filtr?

3. Jeśli będzie potrzebny filtr wewn. to czy na 160l. wystarczy MINI KANI 120+filtr wewn.?

4. Jaki filtr wewn.?

 

A tak przy okazji, czy ok. 60 roślinek wystarczy na akwarium 160l.? (Na forum znalazłem wzór z którego wynika że powinno być ok. 80 roślin lecz wydaje mi się to trochę dużo) Co o tym sądzicie?

ad.1) w zależności jaką będziesz miał obsadę. Jak brudzące welony to tak, jeżeli spokojne towarzyskie akwarium to raczej nie. Jeżeli woda nie będzie pierwszej klasy to dokupisz.

ad.2) Lepiej dać coś innego niż przez 3 wsady gąbka ma być... daj dwa kosze na filtrację mechaniczną (gąbka + włóknina) a w drugim biologiczną (biobale/ceramika/zeolit/keramzyt etc)

ad.3) MINI KANI 120 to też filtr zewnętrzny kubełkowy :shock:

ad.4) raczej nie będzie potrzebny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...