Skocz do zawartości

Co z tą wodą???????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Proszę o pomoc. Od 3-4 tygodni mam problemy z wodą. Jest mętna z lekkim zabarwieniem zielonym. Wymiana wody (20-30%) nie pomaga, po jednym dniu zmętnienie powraca. Z chemii stosuje do uzdatniania kranówki Nutrafin Aqua Plus,Nutrafin Cycle i API Accu-clear. Akwarium Fluval Roma 125, filter Fluval 3 plus(wymienałem wkład na carbon i nic nie pomogło)podłoże- grawel i żwirek. Może wymiana filtra na fluval 205 zewnętrzny coś pomoże.

Parametry wszystkie ok. Wydaje mi się że biologicznie wszystko w porządku, roślinki rosną (nawet za szybko), ryby czują sie dobrze(żadnych objawów).Karmię bez przesady(2-3min. nic nie pozostaje).

Ręce opadają jak na to patrzę!!!! :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma obowiązku znać parametrów każdego zestawu akwariowego :roll:

 

Podaj jakie konkretnie masz parametry wody, szczególnie: PH, NO3, NO2, PO4. Węgiel wyjmij z filtra bo nie jest ci on potrzebny no i wchłania on potrzebne roślinom substancje. Czym nawozisz rośliny i jakie masz oświetlenie? Podaj też obsadę bo może faktycznie filtr nie wyrabia... Opcji jest kilka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, bo sam sobie chyba nie poradzę. Jak pisałem parametry wody wydaje mi się ze są ok. ph 6,8-7,0 twardość (Ca i Mg)7,9 twardość węglanowa 6,5 poziom NO2 0(zero), NO3 15-20ppm(mg/l), fosforanów nie mierzyłem. Oświetlenie zbiornika standardowe (kupiłem akwa z całym osprzętem) a są to dwie świetlówki Aqua- Power i Aqua-Glo 20-watowe. Czas oświetlenia 10-12 godz. dziennie.

Obsada;

Gurami mozaikowy-3

Mieczyk -4

Płatka -2

Zbrojnik -1

Zwinnik ogonopręgi-5

Labeo frenatus -2

Gupik -5

Od dziś chyba zastosuje radykalne zaciemnienie i 3-dniową głodówkę.

pOZDRAWIAM!

 

EDIT:

 

Przeczytałem tam że filter UV załatwiłby sprawę w jeden dzień. Co sądzicie o AquaEL Internal 500. Nic nie wiem na temat stosowania UV w akwa, czy non stop czy tylko sporadycznie bo ponoć to zabija też pożyteczne bakterie. Doradzćie co robić - filter UV czy zaciemnienie i głodówka.

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zaćmienie to nie głodówka po co męczyć ryby :P Ja bym lampy UV nie kupował bo to wydatek a potrzebna jest tylko przy zakwitach i ewnetulanie przy chorobach tak to powinna byc wyłączona bo tak jak przeczytałeś zabija tez pożyteczne bakterie . A wiec doradzam naturalne srodki .. Tanio i skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomogło!!!!!!! Woda super, jest jeszcze niewielkie zmętnienie ale mogę już dojrzeć przeciwną ściane akwa (patrząc wzdłuż przez boczną ściankę, ok 81cm ). I znowu świat jest kolorowy!!!!!!

 

Dzięki serdeczne za dobre rady.

POZDRAWIAM.

 

mod: za ilość emotek przyznano ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...