Skocz do zawartości

Dzejkopp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , składam sobie powolutku nowy zbiornik , chce w nim jakieś konkretne podłoże.. Takie żeby było dobre dla roślin i dla ryb , oraz żeby mojego portfela nie zabolało ;). Poszperałem troszkę w internecie i znalazłem podłoże "JBL Manado". A więc odpaliłem Google i szukałem informacji o nim jak i opinii , no i co "ekspert" to zupełnie inne opinie... A to za lekki żwir i rybki przepływając blisko podłoża wypłukiwały roślinki trawnikowe itp. Natomiast inny wypowiadający się pisał że idealnie to podłoże nadaje się na roślinki trawnikowe , ponieważ super się sadzi i łatwo się zakorzeniają w nim... i chciałbym się was zapytać o te podłoże , najlepiej żeby wypowiadały się osoby które używają , bądź używały tego podłoża :) .

Edytowane przez Dzejkopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To manado jest tym czego szukasz.

Potwierdzam że, łatwo się w nim sadzi rośliny jest na tyle ciemne by polubiły je ryby, nie jest ostre dla ryb dennych ale warto je przepłukać w gorącej wodzie, mniej pyli. To podłoże jest jałowe, nie zawiera żadnych nawozów a rośliny w nim posadzone świetnie pobierają związki równie dobrze przez korzenie jak i liście o ile odpowiednio się nawozi słup wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał ryby kopiące to będą wzbijały to podłoże. Jest lżejsze niż kamyki lecz u mnie sprawuje się znakomicie. Porównując lekkość to pisek bazaltowy zachowuje się podobnie.

U mnie roślinki rosną bez problemów. Co prawda sadzenia trzeba się nauczyć bo rośliny łatwo wypływają lecz jest to do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie to podłoże i dodatkowo pod to "JBL Aquabassic plus" I zobaczymy jak to będzie :) Dziś też sobie googlałem na temat tego żwirku , i głównie problemy z tym podłożem mieli Ci którzy nie przepłukali żwirku przed wrzuceniem do akwarium.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...