Skocz do zawartości

Welonek pływa do góry brzuchem


Lexx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale teraz musisz zastosować głodówkę u wszystkich ryb.

Podobno dobrym sposobem jest podanie chorej rybie rozgniecionego, np. widelcem, mrożonego (nie z puszki!) zielonego groszku - dosłownie 1 kuleczkę, prosto pod pyszczek, żeby na pewno zjadła. Działa przeczyszczająco, więc oczyści przewód pokarmowy z tego co tam ewentualnie zalega i zapobiegnie dodatkowo zapaleniu pęcherza pławnego.

Myślę, że warto spróbować. Może jeszcze nie jest za późno...

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welon dzielnie walczy i próbuje od czasu do czasu pływać. Na razie bez większych zmian (ani na lepsze ani na gorsze). O groszku słyszałem, jak mi się uda spróbować, to dam znać jakie efekty. Zmiany na brzuchu mam wrażenie powstały przez wysuszenie łusek w tym miejscu (ta część brzucha wystawała ciągle ponad powierzchnię wody). Na razie nie widać aby się powiększała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welon stracił apetyt, chęć do pływania, zmiany na brzuszku powiększyły się. Podjąłem decyzję że dalsze próby leczenia nie mają niestety większego sensu i zdecydowałem się na eutanazję rybki.

 

Dziękuję wszystkim którzy wyrazili chęć pomocy.

 

Wnioski z leczenia - obniżanie temperatury bądź leczenie środkami bakteriobójczymi nie spowodowały poprawy, wręcz pogorszenie stanu ryby.

Nie zdążyłem niestety zastosować zmian w diecie (groszek, spirulina) żeby poobserwować efekty. Może jeszcze kiedyś będzie okazja (albo ktoś będzie miał okazję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...