Skocz do zawartości

Parę pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zalałem akwa wczoraj o 21 .

Dzisiaj planuje bakterie wlać i będzie dobre :)

Robię black water.

 

Pytania :

1.Gdzie można jakieś ładne korzenie kupić (wiem można samemu zrobić)

2.Czy można gdzieś kupić szyszki olszy i czy trzeba je przygotowywać . I liście najlepiej z dębu wrzucić ?

3. I czy jak dzisiaj wleję bakterie to będę za tydzień w wtorek już wpuścić pierwsze rybki ?:)

4.Filtr mam HW 303 A , zrobiłem jak radzono . Na dół gąbki wszystkie , na środek cały koszyk keramzytu a na górę ceramikę , tylko , że tej ceramiki nawet pół koszyka nie ma ;/ Czy mam kupić otworzyć i dorzucić ?

I co ile tak czyści się filtr , bo wkładów się nie wymienia nie ?

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W sklepach zoo, na portalach aukcyjnych, na forum...

2. Można kupić w sklepach zoo, na portalach aukcyjnych, na forum lub samemu zebrać... Ja szyszek nie przygotowywałem. Liście z dębu ok.

3. Zależy od obecności NH3 i NO2 w wodzie, ale tydzień pewnie będzie mało.

4. Możesz dokupić i wrzucić. Filtr czyść raz na kilka miesięcy, ale reguły nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekaj mimo wsyzstko trochę więcej niż tydzień.

 

Korzeni szukaj w małych , zapomnianych przez Boga i ludzi sklepikach ;) . Ja kupiłam piękny korzeń- w kształcie jaskinii - za 12 zł w takim przybytku. W Manufakturze za podobnych wymiarów zapłaciłabym jakieś 40 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość jest złotem w tym przypadku. Zrób podstawowe testy przed wpuszczeniem ryb. Lepsze to niż śnięcie wszystkich ryb po fakcie i szukanie sposobów na leczenie chorób.

 

Bakterie w płynie niewiele ci tu pomogą.

Używałam ich a i tak na całkowite dojrzenie mojego zbiornika czekałam ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...