Jump to content

Ren86

Użytkownik
 • Content count

  173
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Ren86

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  UK
 1. Ren86

  Krewetki a parametry wody

  Witam serdecznie. Od tygodnia dojrzewa mi mały zbiornik nano 30 l na krewetkarium. Wyjściowo myślałam o neocaridina jelly/pearl blue oraz caridina gold snow white. Przy czym wiem że cardinia mają bardziej skomplikowane wymagania. Nie posiadam filtra ro, ale dzisiaj wykonałam wszystkie testy i sprawa ma się następująco - ph 7.5 kh 2 dh gh 7 dh ammonia 0.2 nitrite 1.0 nitrate 10.0 Akwarium ładnie dojrzewa. Teraz tylko pytanie bo wyszło na to że woda nie aż tak twarda jak sądziłam...Nada się na trzymanie cardinia? I czy według was powinnam dodać jakieś dodatki mineralne, kulki itd? Dziękuję za pomoc.
 2. Ren86

  Kamienie do iwagumi

  Około 5-10 kg, zależy ile chcesz mieć kamieni w akwarium. Pierwsze i drugie nie są złe.
 3. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  Niestety prętniki nie dały rady. Samiec zdechł w nocy, samica była w takim stanie, że została zeutanazjowana. Szkoda, no ale cóż. Teraz już wiem, żeby nie ryzykować prętników. Zastanawiam się jedynie na zamiennikiem który podobno jest wolny od takich chorób, a mianowicie prętnik pręgowany (colisa fascinata lub labiosa). Dzięki wszystkim za rady.
 4. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  Tak, ale ja stosuję nawożenie EI i muszę podmieniać od 40-50% na tydzień.
 5. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  Eh, masakra, kurde nie wiedziałam o tym. Chociaż co ciekawe rozmawiałam z sklepie o prętnikach i sprzedawca mówił że nia mają już odmiany zwykłej czerwono-niebieskiej z powodów jakichś tam. I mają jedynie odmianę kobaltową . Wszystkie ryby mieli z importu, głownie z indonezji. a teraz doczytałam ze przez liczny chów wsobny przede wszystkim odmiany neonowe i sunset są słabe. No nic, spróbuję je wyleczyć, jak sie nie uda to trudno Wczoraj zakupiłam jeszcze samicę po tym jak mi pierwsza zeszła. Ją też wrzucę do leczenia w razie czego. EDIT: Dzwoniłam i dowiedziałam się że ryby które kupiłam "powinny" być wolne od wirusa a przynajmniej tak twierdzi importer.
 6. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  Wygląda na to że przywlokły coś ze sobą ze sklepu. ;/ Widziałam taki preparat, nazywa się melafix firmy api. Jest to wyciąg z drzewa herbacianego, podobno działa bardzo dobrze na różne infekcje bakteryjne. Jest nieszkodliwy dla bakterii, czy mogę go dodac do akwarium ogólnego? Nie bedę w stanie wyłowić wszystkich ryb, nie mam na tyle dużego zbiornika kwarantannowego. Oba prętniki już przeniosłam, będę je leczyc osobno. A propo czynników stresujących, wymieniam 50% wody tygodniowo. Zastanawiam się czy na czas leczenia nie lepiej wymienic to na np 10% wody dziennie, żeby nie stresować obsady zbyt gwałtownym grzebaniem w akwarium podczas podmiany.
 7. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  A więc pierwsza prętniczka zdechła tamtego dnia. Wczoraj druga prętniczka i prętnik siedziały cały czas przy powierzchni wody, zaobserwowałam jakiś delikatnie białawy nalot na tylnej płetwie, samicy powoli rozwala się ogon, dzisiaj ma już postrzępiony i ciągnie za sobą przezroczystą nitkę odchodów. Czy mozliwym jest, że jest to Ichtiosporidioza ??
 8. Ren86

  Mały heniek

  LED daje w przybliżeniu jakies 4 razy wiecej światła, czyli (2x7,2w)x4
 9. Ren86

  Mały heniek

  Jak na mnie to powinien, bo w przeliczeniu moc światła powinna sięgać prawie 1W/L. Mam heńka przy samych ledach i rośnie jak szalony.
 10. Ren86

  Storczyk

  Storczyki lubią ciasne doniczki, ale w takim przypadku jak twój warto już przenieść go do nieco większej, ale nie za dużej doniczki, oczywiście z odpowiednią ziemią do storczyków/torfem i korą drzewa.
 11. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  To super, dziękuję ślicznie. Niestety własnie zdechła. Dziękuję za wszystkie rady Być może była to puchlina wodna?
 12. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  Dziękuję, jeśli mam nadzieję wytrzyma do jutra kupię jutro z rana jakiś preparat. Czy mam trzymać normalnie włączony filtr, czy mogę wymieniać codziennie cześć wody na świeżą? Ona jest tak słaba, że jak włączyłam filtr wewnętrzny, to była do niego przyklejona EDIT: Znalazłam środek z takim składem: Solution : Active ingredients per 100ml Ethacridine-lactate ; 836.00mg Acriflavine ; 160.20mg Methyline Blue ; 56.44mg 9-Aminoacridine-hydrochloride ; 28.20mg Nada się? Nie mam nic lepszego pod nosem.
 13. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  Tak pozostałe są w porządku, a nawet zbyt sobie pozwalają Właśnie się dziwie, że bym miała chore już ze sklepu skoro ponoć sami trzymają tak ryby w kwarantannie przez dwa -trzy tygodnie w osobnym budynku po imporcie Sklep ma bardzo dobrą opinię wśród akwarystów. Teraz cały czas tak sobie leży na boku.
 14. Ren86

  Chory prętnik karłowaty

  Raz na tydzień, czekam aż się rozmrozi w wodzie i potem podaję do akwarium, to są 4 rodzaje jakichś larw, ale niestesty nie jest dokładnie opisane jakich.
 15. Zbiornik 70 l Założony w marcu tego roku, w pełni dojrzały amoniak 0, NO2 0, NO3 15 - pomiary z dzisiaj ph 6-6.5 , kh 3, gh <10 Filtr Eheim pick up 2010, 24/7 Temperatura 26-27 stopni Prętnik karłowaty 1+2, 7 boraras brigittae, 4 krewetki amano, 6 piskorek kuhla. Rośliny wolno i szybko rosnące azji - kryptokoryny, trawy, mchy, paprotnice Bimbrownia, nawożenie EI Pokarm tetra min, hikari micro pellets, mrożonki "quatro tropical" Podmiana raz w tygodniu 40% wody, odstana 24h, lekko odmulana z wierzchu bez wzruszania podłoza, filtr czyszczony przy spadku wydajnosci raz na miesiac w wodzie z akwarium Objawy: Tydzień temu zakupiłam prętniki karłowate, z dobrego sklepu specjalistycznego, ryby poddane kwarantannie, gotowe do wpuszczenia do zbiornika. Samiec i samica mają się dobrze, dzisiaj jedna z samic zaczęła zachowywać się dziwnie, pływa jak pijana, siedzi przy dnie, dryfuje opierajac sie o liscie, czasem tylko płynie po powietrze, jest nieco wyblaknieta, na brzuchu w przedniej cześci przy głowie łuski są lekko nastroszone, wydaje sie być nieco spuchnieta. W tej chwili została przeniesiona do osobnego zbiornika. Objawy pojawiły się nagle. Dodam że dzisiaj zaczęła się fala upałów, rano temperatura wynosiła 28 stopni, zbiłam ją wodą z lodem do 26. Czy mogę jej jakoś pomóc?
×