Skocz do zawartości

Ryby i rośliny zimnolubne


verselt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez chłodziarki możesz nie pociągnąć.

Zależy jak bardzo te ryby będą "zimnolubne".

 

Mnie bardziej interesuje motyw: dlaczego tak, a nie inaczej. Czy to ma jakieś uzasadnienie, że tak specjalnie planujesz - czy po prostu chcesz przyoszczędzić 30zł na grzałce. Jeśli to pierwsze to coś się wymyśli, jeśli to drugie [dość częsta opcja] to skutecznie postaramy się Ci to wybić z głowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Verselt chce się bawić w ryby krajowe. Zgadłem?

 

Jeśli tak, to trudniejsze są rośliny. Pewnie nie uda Ci się utrzymać 18 st przez cały czas, a powyżej tej temperatury moczarka i rogatek robią się długie i "rzadkie". Dość dobrze za to udają się krajowe rośliny pływające. Salwinia, wgłębka i rzęsa.

 

Stadne rybki do takiego akwarium to czebaczek, trawianka, słonecznica, różanka. Gatunki chronione w majestacie prawa możesz dostać na stawach hodowlanych. Nie wpuszczą Cię tam z podrywką, ale możesz się dowiedzieć kiedy są odłowy i "za piwo" wybrać sobie co chcesz z płuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno akwarium bez grzałki 20l tzn. jest grzałka ale nie włączam bo jest tam temperatura 19 stopni i mam tam tylko rośliny , myślałem nad krajowymi a konkretnie nad ciernikami i uklejami ale chciałem sie dowiedzieć jakie są inne ryby zimnolubne może jakaś przypadnie do gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svertingu masz jakieś własne doświadczenia z Ciernikami? Zastanawia mnie to, że do akwarium o skromnej powierzchni dna 60x35 proponujesz aż 8 sztuk ryb o których krąży opinia jakoby samczyki nie przypadały za sobą zwłaszcza w porze tarła. Sam ich niestety nie posiadałem, więc ciężko mi to zweryfikować stąd też moje pytanie na czym opierasz taki a nie inny wybór obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...