Skocz do zawartości

Problemy po restarcie akwarium


akwar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem świeżym użytkownikiem tego forum i jest to moja pierwsza wypowiedź, proszę o wyrozumiałość.

 

Tato jakieś 6lat temu założył akwarium w domu, w tym czasie były mniejsze i większe problemy...z czasem zniknęły i akwarium się trochę zapuściło. Na dnie gówna, woda brudna, ale rybki sobie żyły. Tydzień temu chcieliśmy akwarium zrestartować. Rano tata kupił roślinki i trochę rybek, w południe wymył akwarium, wieczorem wszystko było gotowe. Jak sie okazało wszystko zrobiliśmy nie tak, jak trzeba. Woda prosto z kranu, od razu rybki, rybek za dużo, filtr wypłukany dokładnie pod kranem...wiem to dziś;) Woda była biała, ale się wyklarowała, ale rybki zaczęły padać. Rybek też jest za dużo. Akwarium 120l, rybek pewnie koło 80...było. Dużo neonków, trochę danio, trochę danio czerwonych, kilka rozob klinowych. Do tego kupiliśmy 3 kosiarki (została jedna) i 2 krewetki czerwone wisienki, jedną widzę co jakiś czas pod korzeniem (wcześniej siedziały na roślinie). Do tego pare roślinek. Widać na zdjęciu co zostało i jak to wygląda. Rybki jak zaczeły zdychać to np 7-15 dziennie. Dzisiaj są 4szt do wyjęcia, więc może się to uspokaja powoli? Ale zaatakowały glony. Aha, akwarium ma 120l. Oświetlenie 1 stara i 2 nowe świetlówki 3x18W, święcą się od rana do nocy, na oko od 7 do 23... Co jeszcze mogę dodać? Filtr taki zwykły jak widać, w środku gąbka. Akwa wystartowało 21 kwietnia. w czwartek wymieniłem ok 20% wody na odstaną (12h) i dolałem 10ml esklarin i odpowiednią ilość (2 psiknięcia nawozu glasic. Karmione było zbyt często i za dużo, ale już jest ok, raz dziennie mała ilość. Korzenie, które są w środku mają już z 6 lat (były w akwa od zawsze), brak zameczków i innych sztucznych gówien. Wiem, że strasznie chaotycznie napisane, ale tak dużo do przekazania, że nie wiedziałem jak to streścić.

http://1.bp.blogspot.com/-03pB1PvOyV4/U ... /akwa1.jpg

Co zrobić, żeby rybki nie zdychały?

Jaka jest odpowiednia obsada na te akwarium?

Co zrobić z glonami np. na szybie?

Co zrobić, żeby pięknie urosły nam tu roślinki? Chcielibyśmy uzyskać bujny trawnik na dnie.

Ogólnie, chętnie poczytam jakieś wskazówki.

 

 

Regulamin 6.5. Zostawiam link do zdjęcia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na twoim miejscu ryby bym oddał, albo na przechowanie, albo "definitywnie" oddać.

 

2.Woda niedojrzała, w której nie ma jeszcze bakterii.

 

3.Konkretne przerybienie-ryby mogą padać z tego powodu.

 

4.Zacznij duuuużo czytać, bo bardzo mało wiesz.

 

5.Nie lej chemii do akwarium-biostarterów, uzdatniaczy, bakterii w butelce.

 

6."Trawka na dnie" to wyższa szkoła jazdy - nawożenie, CO2, oświetlenie odpowiednie.

 

7.Kilka lektur do poczytania:

 

:arrow:Rośliny

:arrow:Biotop

:arrow:Reset

:arrow:Obsady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...