Skocz do zawartości

Pyszczak złocisty


Fivix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio(16.04.2013) stałem się szczęśliwym nabywcą trzech samic Melanochromis auratus i mam kilka pytań.

 

1.Czy to normalne, że w dzień ryby siedzą w cieniu, a po zgaszeniu oświetlenia wypływają? W nocy pływają swobodnie.

2.Czy obcieranie się o dno jest naturalnym zachowaniem pyszczaków? (kiedyś widziałem je w akwariach i robiły to co jakiś czas).

3.Ile średnio czasu potrzeba, aby ryby się zaaklimatyzowały?

 

Opis zbiornika znajdziecie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie pływały w dzień , są dość ciekawskie i nie zauważyłam żeby w dzień się chowały a w nocy pływały. Może po prostu masz je za krótko żeby "okazały się" w pełnej klasie , teraz się aklimatyzują.

2. Raczej nie jest to normalne. Żadna ryba nie ociera się bez powodu, zauważ czy ten problem minął czy nadal się ocierają. Sprawdź parametry wody.

3. 2-3 dni - tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem, że w dzień nie są takie ruchliwe jest najprawdopodobniej złe oświetlenie. Jestem na etapie zakładania taśmy led, aby tworzyć różne fazy światła(tak jak w naturze) i stopniowo przezwyczajać ryby do nagłego zgaszenia światła.

 

Co do obcierania się o podłoże. Już tego nie zauważam od jakiegoś czasu.

Parametry sprawdzam co jakiś czas i wszystko jest stabilne(takie jak podane w galerii).

 

Zauważyłem również, że nad ranem pływają swobodnie(gdy w akwarium jest naturalne światło), a po włączeniu świetlówek peszą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Niby problem się rozwiązał. Po dodaniu oświetlenia Led, jak i pełnej obsady, ale "zawsze musi być to ale" ryby niby pływają swobodnie, a po nakarmieniu ich chowają się.

 

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby potrzebują czasy by się przyzwyczaić do innego oświetlenia.

Możliwe, że stresuje ją inny cykl dobowy np w porównianiu do tego ze sklepu.

 

Może też masz przymocne oświetlenie...

 

Albo coś z parametrami? Mierzyłeś podstawowe parametry ? NO2, NO3, PH ?

 

Niektóre ryby potrzebują więcej czasu by przywyknąć do nowego zbiornika. Niektóre zaczną pływać po godzinie od wpuszczenia, a inne potrzebują nawet 2-3 tygodni by normalnie funkcjonować.

 

Spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...