Skocz do zawartości

[112] Azja


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Baniak dojrzewa troche ponad tydzień i czas już powoli zastanowić się nad obsadą. Póki co bez testówkropelkowych:

 

ph ok 6,8-7

KH 3-6

GH ok 10

 

temp 26-27

Planowałem w pierwszej chwili

 

Danio pręgowane -10

Rozbora klinowa - 10

Piskorek kuhli - 6

Kosiarki młode - 4 - jak dorosną do oddania.

Krewetki Red cheerry

 

Jednak troche poczytałem i si okazuje że danio to max 25st celsjusza wiec może byc troche za ciepło. Może polecicie coś do takiego zbiornika by nie było przerybienia i bez większych ryb - planowałem na początku jeszcze rurami 1+2 ale to zmniejszy mi ilość ławicowych - a wolałbym takie mieć

 

Oglądałem też Rozbora Espei i galaxy .

 

Co byście widzieli przy piskorkach i kosiarkach - te w zasadzie tylko do podjadania glonów. Jeżeli nie będzie z nimi kłopotu to i kosiarki nie będą potrzebne. Może krewetki by sobie poradziły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewa - tylko rośliny :

 

Valisaria asiatica

Microsorium windelow

java moss

blyxa japonica

Rotala vietnam

Za 3 dni Rotala waliichi

3 rodzaje cryptocoryny.

 

Podłoże piach - 20kg + 2,4kg SERA floredepot

Oswietlenie - 2x18W T8 + 2x75cm ledów.

Filtr HW 302

2 kokosy 2 korzenie łupki czarne

Zdjęcia:

 

celuje-w-azje-aktualne-str-2-t57799-10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale:

 

1 - Nie mogę znaleźć żadnych info.

2 - W necie podają - trudna w pielęgnacji dla początkujących - a taki własnie jestem

3 - a to nie to samo co kuhli ??

4 - wolałbym coś co łatwiej rozmnożyć jako że jestem początkujący.

 

Inny problem to zakup ryb - nie wiem czy w suwałkach dostanę wszystkie z w/w :(

 

I dodatkowo - czy to nie za dużo do 112l. 12sztuk piskorków - pomieszczą się pod tym piachem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 w 112. Bez problemu. Trochę liści potrzeba i mchu jawajskiego, a schowają się skutecznie. Tylko na karmieniu będziesz miał pełen rozpiernicz. Jeśli Ci za dużo, to załatw 8.

 

Betta ocellata to mocna ryba. W dobrej wodzie poradzi sobie sama i odchowa potomstwo.

 

Która ryba jest trudna w pielęgnacji?

 

To kup testy i sam zmierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boraras maculatus - znalazłem info że jest trudna w pielęgnacji dla początkujących - ale jeżeli to nie koniecznie prawda to bardzo chętnie może być.

 

Testy - wlasnie chce kupić - zestaw. Póki co mam do wyboru - JBL - walizka 9 testów lub SERA walizka 9 testów. Co lepsze ??

 

Liście jakie najlepsze że by nie zaherbaciły wody - nie ukrywam że wolałbym mieć wodę kryształ, żeby żona się nie czepiała. Taki kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam - dzisiaj zakupiłem 10x RC + 1x helenka. Do tego

 

Garra Rufa x 2 - testowo.

 

Podpowiecie czy nada się do tego baniaka - zakupiłem zamiast kosiarek które są dość agresywne jak już podrosną a te mialy dorastać do 8cm = a właśnie sobie poczytałem i dorastają do 14 i minimum 200l potrzebują. To ma być moja ekipa sprzątająca glony. Jakby co oddam i zakupie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak podrosną będą do oddania w dobre ręce - teraz 3cm to pewnie 112 im nie przeszkadza - a chce trochę pozbyć się tych gloników.

A co oznacza dla przeciętnego akwarysty - czytając google w wymaganiach co do wody - streszczając - żyje wszędzie. Nigdzie nie moge znaleźć info o parametrach wody

 

Teraz po humusie i pracującej delikatnie bimbrowni - ph 6,5 KH i GH nie wiem - 2 dni temu przed humusem i bimbrownią - odpowiednio 8 i 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakończyć już ustalenia co do obsady. Załóżmy, że Gara Rufa opuści zbiornik. Zostanie:

 

krewetki - ile się ich namnoży tyle będzie.

Piskorek kuhli - 10

Razbora klinowa - 15.

 

Co jeszcze można mieć z ryb stadnych i ile. Chciałbym mieć jeszcze B.Oceollata - 1+1 = ewentulanie z tym co może być lub bez tego.

 

Dzięki za wskazówki - chciałem mieć danio ale przy 26-27st cels. Niestety nie chce ich męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będzie 10 piskorków + 15 razboro to już tylko 1+1 betta się nadaje i nic poza tym?? A jeżeli jej nie znajdę to co mógłbym dodać ze stadnych ?? czy jednak 15 rozbor to już max?? Ewentulanie jeszcze o prętniku karłowatym myślałem 1+1. Ale nie wiem czy jak dobiorę jakąś parkę to czy jeszcze coś może byc małego w większyj ilości. Aktualnie humos i bimber zrobił ok 6,5ph - we wtorek robię podmianę to zbadam wszystkie parametry. 3 dni temu było KH - 8, GH - 12, ph-6,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kranie mam GH - 24 albo i więcej :)

 

Teraz podmieniam na demineralizowaną Tesco - we wtorek bede mieszał z kranówą w takich proporcjach żeby już do baniaka lać GH ok 8. Mam jedynie piach - sprawdzałem octem-nic się nie działo. Możliwe że wstawki białe w czarnych łupkach mają coś z wapienia - ale są tylko gdzieniegdzie więc raczej nie powinno za mocno wpływać. Co prawda KH i GH badałem przed dodaniem humosa więc nie wiem o ile on zbił twardość.

 

A jakie wymagania ma B.Ocellata - nigdzie nie moge znaleźć danych wiarygodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście nie będę jej męczył bo i tak kombinuje z wodą jak koń pod górę - Filtr RO i tak będzie nieodzowny = ale to może w Maju bo nawet nie miał bym kiedy go zamontować.

 

Czyli podsumowaując

10 piskorków

prętnik 1+1

Razbora - 20

 

I na tym koniec w baniaku. Czy zamiast prętnika może być Gurami = kiedyś miałem pomarańczowe - ale czy to nie za mały baniak dla nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...