Skocz do zawartości

Jaka grzalka do 95L?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może mi ktoś powiedzieć jaka moc powinna mieć grzałka do akwarium 95 litrów? Mam do wyboru Tetratec HT 75 lub Tetratec HT 100, która z nich będzie odpowiednia? Nie podawajcie żadnych innych firm, ponieważ w zoologicznym mam do wyboru jedynie firmę Tetratec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka jest z termostatem więc ustawiasz właściwą temp. dla swoich ryb i tyle a jaka może być maksymalna to trudno powiedzieć, na pewno wyższa niż potrzebna ;). Teoretycznie 75 by wystarczyła ale "zapas mocy" nigdy nie zaszkodzi, rzadziej będzie się włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna podgrzać nawet więcej niż 30*C.

Ile kg żwirku powinienem kupić? 6 czy 12kg?

Zależy jaką grubą warstwę podłoża chcesz. Wydaje mi się że 6kg wystarczy na 5-7cm, a 12 na ponad 10cm, więc 6kg powinno ci wystarczyć.

Wymiary akwarium to:

Length 80cm, Width 30cm, Depth 49cm

No nie, absolutnie nie zgodzę się.

 

Przy takich wymiarach na 1 cm grubości podłoża potrzeba 2,4 litra żwirku, czyli 4,5-5 kilogramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzcie sobie 80cm długości i 50cm szerokości x 1cm (dajmy ze to jest wysokość żwiru 1cm) = ilość żwiru potrzebnego na 1cm wysokości czyli na 1cm trzeba jakieś 4l. wiec 12l=3cm wysokości żwiru

 

 

Ja w swoim akwarium tydzień temu miałem restart i do 37l. akwa wrzuciłem 5,5l. podłoża i wysokość jego to jakieś 4.5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile kg powinienem kupić? 18kg? Co z tym filtrem? Dobry będzie?

 

P.S.: No właśnie tutaj mam problem, bo wydaje mi się, ze jest wysokie na 49cm, a szerokie na 30cm. Dzisiaj lub jutro odbieram, wiec będę pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5cm potrzeba 12l, czyli 5-6kg

Z tego błyskotliwego wyliczenia wynika, że 1 litr żwiru waży ok. pół kilograma, zatem jest lżejszy od wody, której 1 litr waży 1 kilogram. To taki żwir chyba nie nadaje się na podłoże, bo będzie pływał na powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro opada na dno, to musi ważyć więcej :)

 

Praw fizyki Pan nie zmienisz :twisted:

 

Kupując żwir zwróć uwagę, jaki on jest, bo na przykład marmur (i chyba granit też) podwyższają twardość wody, a kwarc i bazalt są neutralne.

A gdybyś kupował nie w sklepie akwarystycznym, tylko w jakims z materiałami budowlanymi, to nie będzie taniej? Bo 12 kg to będzie bardzo cienka warstwa i rośliny nie będą za bardzo rosły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...