Skocz do zawartości

Akwarium podłączone do CO, prosze o pomoc


djbasti86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam podłączone moje Akwarium 500l do ogrzewania Co. A więc tak, w akwarium jest na obecna chwile około 8m węza 16mm. Wąż jest schowany pod żwirkiem i go nie widać. Na wlocie i wylocie są zawory. Mój problem jest taki, ze teraz potrzebuje czegoś żeby regulowało mi temperaturę w akwarium, bo jak jest otwarty zawór to grzeje mi za wysoko. Potrzebny mi jest jakiś zawór z czujnikiem ( czujnik musiał by być w akwarium ), żeby np. była stała temperatura 24 stopnie. Chodzi o to, żeby się włączyła przy temperaturze poniżej 24 stopni i np. przy 24,5 się wyłączyło. Ma może ktoś jakiś pomysł, jak by można to zrobić, albo ktoś to zrobił i może doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez przesady po co pchać się w termostaty i elektrozawory które kosztują ładnych kilka stówek. Ja proponuję następujące rozwiązanie (podam konkretną firmę i nr katalogowy żebyś nie musiał szukać):

V2020EUB15- Honeywell zawór RTL 1/2" kątowy

lub

V2020DUB15- Honeywell zawór RTL 1/2" prosty

+

T750120- Honeywell Głowica termostatyczna z kapilarą (nastawa od 20-70stC)

 

Całość będzie kosztowała ok. 200zł i raczej nie przewiduję problemów z regulacją. Czujka z głowicy jest chyba miedziana więc musiałbyś ją dać do jakiegoś kawałka rurki, najlepiej szklanej która szybko się nagrzewa i szybko oddaje ciepło więc regulacja powinna być dość płynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym to zrobił na takiej głowicy z kapilarą. Kapilarę można zabezpieczyć przed kontaktem nawet rurką do napowietrzania. Akwa ma tak dużą bezwładność, że nawet izolacja czujnika styropianem nie zaburzyłaby regulacji ;) Sam o tym myślę na najbliższą zimę bo niedawno założyłem sumpa i byłoby gdzie zamontować wymiennik ciepła (choćby z węża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...