Skocz do zawartości

Zaczeło sie:(


chemik666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie wiem co się stało wszystko było ok rosliny rosły nagle wszystko stanęło,rosliny przestały rosnąć i po mału wszystko oblepia się jakims brazawym nalotem.

Testy robiłem JBL paskowe

Pierwsze 2 miesiące parametry było ok a teraz dramat,ten nalot miejscami zielenice

Akwarium zarybione 3 tyg po założeniu

Masa roslinna z 40 %

Nawozenie Planta Activ macro i mickro i dodatek do wody na podmiany tez tej firmy

Swiatło 99w

Butla z co2

160l

Załozone 2 stycznia

Obsada

20 neon inessa

9 otosek

harem kakadu

4 amano

6 kiryskow

Podmiany 35 l tygodniowo

 

Parametry:

No3-25

No-0

GH-20

Kh-cos miedzy 15-20

ph-8!!

Te parametry tez nie wygladaja dobrze..raczej zle

O tym nalocie było sporo tematow i nikt w sumie nie wie co to jest twierdzac ze to nie glon.

Proszę o pomoc.dziekuje

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffc ... 15c6e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42e ... 0fc03.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie całego akwarium. Na chwilę obecna to tak... Masz twarda wodę, dość mocne oświetlenie więc problemy mogą tkwić w CO2. Jeśli to możliwe to zmiękcz trochę wodę, zadbaj o właściwy poziom CO2 i jego dystrybucję. Zrób podamianę 80-90% usuwając mechanicznie ile tylko możliwe i zacznij nawozić zgodnie z zaleceniami producenta nie przesadzając z mikro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź jaką masz wodę w kranie. Jeśli podobną, to z myślą o Twojej obsadzie koniecznością będzie znalezienie lepszego źródła wody do podmian.

 

Duży zbiornik, pewnie kubeł, brak przerybienia i spora biomasa roślinna - ale moim zdaniem i tak zbyt duża podmianka i tak by go zdestabilizowała, szczególnie jeśli autor ma chlorowaną wodę i nie ma 280l beczki żeby mogła się odstać. Poza tym należy pamiętać o skoku temperatury i ewentualnym skoku parametrów, sałacie to tam pewnie "lotto", ale tam pływają żywe ryby.

 

Proponuję zastosować Kh/Ph minus

Z cyklu "Mały Chemik": w buteleczce z preparatem masz po prostu delikatny kwas. Długofalowo [a i szczerze mówiąc zwykle w ogóle] nie jest to dobre rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)99% Przyczyn glonów tkwi w nawożeniu.

2)Badasz paskami, które są niedokładne.

3) Nie znamy po4.

4) No3 i po4 pozwolą określić problem. Relacje tych pierw. wzgl. siebie są przyczyną większości problemów.

5) Lejesz gotowy nawóz, którego składników nie można korygować. Takie nawożenie prędzej lub później prowadzi do problemów. Błędy w nawożeniu przy takim świetle i co2 kończą się glonami.

 

Proponuję zrobić porządek z nawożeniem i testami. Jeżeli będziesz wlewać nawozy z rozumem a nie na "pałę" czyli tyle ile producent podaje, to zapomnisz o problemach. U Marka dawka producenta może być dobra, ale Twoje akwarium może mieć inne zapotrzebowanie na poszczególne pierwiastki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec otoski bardzo zle 2 które kupiłem od razu maja się swietnie ,później dokupiłem 3 i padły teraz dokupiłem 7 wczoraj jeden padł..wiec jak widać chyba ta twardość im nie odpowiada??

Parametry w kranie mam podobne

A zrobić porządek z nawozami tzn co mam zrobić??

Czyli co powoduje atak ?Woda czyt nawożenie?

Wody nie mam w sumie skad wziasc lepszej,chyba ze kupie z 80 l Destylowanej i podmienię a potem bd mieszał pol na pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj:

nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

 

Bedzie potrzebny test po4 i nawozy sole z allegro.

K2SO4

KNO3

KH2PO4

MgSO4x7H2O

Fe

 

i jakieś mikro.

 

W artykule, który podałem jest napisane jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...