Skocz do zawartości

Mam wiele pytan. Jestem poczatkującym akwarystą Pomożecie MI


Rekomendowane odpowiedzi

tak, filtr musi chodzić 24h na dobę. wyłączasz go tylko gdy przeprowadzasz w zbiorniku jakieś prace (np. podmiana wody)

jedzenia gotowe w płatkach są zwykle uniwersalne, ale trzeba rybkom urozmaicać dietę i dawać im na zmianę płatki mięsne, roślinne (3 pokarmy suche o różnych składach będą ok)

nie jesteś w stanie ustawić temperatury prawidłowej przy takiej obsadzie. jest ona bardzo nie dopasowana i prawdopodobnie masz zbyt małe akwarium dla tych gatunków. welonka jest rybką zimnolubną, w lecie byłoby jej dobrze w 21 stopniach, pozostałe Twoje rybki natomiast wolałyby cieplejszą wodę. powinieneś więc skorygować obsadę, bo obecnie rybki się męczą.

nie podałeś litrażu, ale niestety wątpię by był wystarczający dla rybek które posiadasz. welon min 80 litrów, mieczyk i zbrojnik (glonojad) min 100 litrów. Gupik (nie gubik) to rybka, którą można trzymać w małych zbiornikach. jeśli będziesz trzymać welona, mieczyki i zbrojnika w małym akwarium rybki skarłowacieją, co jest dla nich cierpieniem przez całe życie.

zachęcam do przejrzenia tego tematu: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=43&t=6354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz za małe akwa na te ryby tylko gupiki pasuja filtr musi działą 24 godziny na dobe jak nie jest właczony to lepiej zeby go nie było

filtr musi działąc 24 na dobe

w akwa 54l mozesz miec

2-4gupikow

10 rozbor klinowych

4 otski lub 4 kiryski panda

2-4 krewetki np red cherry

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączasz go (filtr) tylko gdy przeprowadzasz w zbiorniku jakieś prace (np. podmiana wody)

 

A czemu radzisz wyłączać filtr podczas podmian? Czemu ma to służyć?

 

bakteriom w filtrze przez 20 minut nic się nie stanie, a ja o swoje bezpieczeństwo zamierzam dbać, nie wiem jak Ty. grzebiąc w wodzie najbezpieczniej jest wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. jeśli nie chcesz, to nie musisz, a nuż coś "ciekawego" się stanie i dostaniesz nagrodę Darwina :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja o swoje bezpieczeństwo zamierzam dbać, nie wiem jak Ty. grzebiąc w wodzie najbezpieczniej jest wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. jeśli nie chcesz, to nie musisz, a nuż coś "ciekawego" się stanie i dostaniesz nagrodę Darwina :P

Dbaj, dbaj.... :lol:

Ja uważam, że wyłączanie filtra jest w czasie podmian wody czy innych prac jest zupełnie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmierć podczas podmiany wody bez odłączenia sprzętów

Ale z jakiego powodu ta śmierć miałaby nastąpić, bo nie rozumiem?

Po prostu... awaria kabla sieciowego i zależy od organizmu... ale 220V potrafi pięknie popieścić, a ostatecznie zabić, a prąd + woda to nie najlepszy pomysł. Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...