Skocz do zawartości

Tabletki dla glonojadów?


szoszon1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Mam taki mały problem z dokarmianiem glonojadów, że wrzucam im tabletki, spacjanie dla glonojadów, ale glonojady nie mają sznas ich zjeść, bo kiryski je po prostu uwielbiają i jak wrzucę 2 tabletki, to po 10min znikają, kiryski je wręcz pochłaniają... miał ktos kiedyś taki problem? jest na to jakiś sposób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej niewolno wrzucac 2 tabletek co dzien bo przekarmisz

nie ma takiej opcji, kirysków jest 6, glonojadów 4,t abletki to po max 15minutach nie ma po nich śladu.

Wczoraj na noc wrzuciłem 5 i rano nic, wszystko zjedzone.

 

zauwazylem, że glonojadom muszę podrzucać w zakamarki, bo tak na środku akwarium, to kiryski są zawsze pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja wrzucam 2 tabletki dziennie, inaczej rzecz biorąc druga idzie dopiero, jak jestem pewna, że tej pierwszej nie ma...i muszę powiedzieć, że mimo to mój glonik jest chudy, nawet dosyć, ale po takich tabletkach to pływać zaczął i mu się stan łusek poprawił. Ale z drugiej strony, i tak znakomitą część takiej tabletki zjada pani bojownikowa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważam, że robi się nieco mętna, ale to i tak czas na jej częściową wymianę, a poza tym pewnie każdy uzna to za herezję, ale od tygodnia akwarium stoi bez filtra; tylko nie krzyczcie, po prostu przeczytałam na preparacie, że w czasie stosowania zieleni malachitowej należy unikać filtrowania wody, poza tym filtr jest potrzebny do drugiego akwarium, gdzie walczę o życie biednego gurka, a chwilowo mam ograniczone środki finansowe i następuje podział sprzętu; zresztą ograniczę dokarmianie glonika, gdy nabędzie trochę ciała i energii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problemy z karmieniem glonojada :( niestety moja welonka zjada mu tabletki nawet te ukryte ale teraz karmię go sama gotuje mu marchewke,daje zielonego ogóreczka oba te warzywa uwielbia,jutro ugotuje mu kalafiora,podobno ziemniaki gotowane też je,jak się ma takie żarłaczne rybki musimy sami im gotować warzywka,na szczęście welonka tego nie tknie,uff :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mojego glonojada najwidoczniej poprzedni właściciel rozpieszczał, bo próbowałam dać mu sałatę;przeczytałam, że gloniki mogą to lubić, ale ten akurat jedynie gapił się jak cielę na malowane wrota, zamiast sałaty zjadł tabletkę i to tak, aż mu się płetwy trzęsły :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem bo moje 2 glonojady i kosiarki nie chcą rosnąć, a karmię je albo tonącymi takimi grubym płatkami SERA Wells-chips (ale zanim glonojady się kapną to moje gurami wszystkie wpieprzą te płatki), a kosiarki to różnie jedzą płatki opadające. A kosiarki i glonojad u mojej dziewczyny są 3 razy większe od moich. :/ Czemu tak jest. Ona nie karmi ich specjałami tylko standardowe płatki + suszona dafnia jak dla wszystkich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Mam mały problem. :(

Wrzucam tabletki roślinne VITABION (Tropical), jeden większy glonojad (zbrojnik niebieski) czasem je tą tabletkę, ale drugi łazi gdzieś po korzeniu i po żwirku i nawet nie podpłynie. tak samo kirys (narazie mam tylko jednego) pływa gdzieś w po dnie czasem przez przypadek dziabnie i odpłynie... a jak one nie zjedzą to moje gurami i molinezja zje ją ze szczególnym apetytem i biedne glonki i kirys nie mają co jeść.

Daję 1 tabletkę rano (przy pierwszym karmieniu).

Mam na dnie: 2x zbrojnik (ok. 4-5cm), 1x kirys (5-6cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. :(

Wrzucam tabletki roślinne VITABION (Tropical), jeden większy glonojad (zbrojnik niebieski) czasem je tą tabletkę, ale drugi łazi gdzieś po korzeniu i po żwirku i nawet nie podpłynie. tak samo kirys (narazie mam tylko jednego) pływa gdzieś w po dnie czasem przez przypadek dziabnie i odpłynie... a jak one nie zjedzą to moje gurami i molinezja zje ją ze szczególnym apetytem i biedne glonki i kirys nie mają co jeść.

Daję 1 tabletkę rano (przy pierwszym karmieniu).

Mam na dnie: 2x zbrojnik (ok. 4-5cm), 1x kirys (5-6cm).

Może Twoim kiryskom i glonkom po prostu te tabletki nie smakują?? Albo pożywiają się czymś innym na tyle, że nie są głodne na tabletkę? A pozostałym rybkom dawaj jakiś pokarm roślinny (ja swoim kruszyłam część tabletki, to już na tę część dla glonika nie miały apetytu); myślę, że gdyby Twoje gloniki i kiryski miały chętkę na te tabletki, nie pozwoliłyby ich ruszyć innym rybom - miałam to samo i mój zbrojnik potrafił gurami przegonić, a jak się najadł, to pozwalał im jeść resztę... Zawsze możesz też podawać swoim dennym rybkom inne formy pokarmu niż tabletki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wrzucam 2 rodzaje tabletek. Teraz nie podam nazw bo nie pamiętam jak te tabletki się nazywały. Ale pierwsze malutkie z torebki wrzucam po 4 i te większe z pojemnika po 2 wrzucam i moje 2 plecostomusy od razu podpływają i zajadają się. Inne ryby próbują im to zabierać, ale glonojady i tak po jakimś czasie odnajdą porwane tabletki. Ja przynajmniej nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...