Skocz do zawartości

Zbrojnik niebieski


mariusz2470
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim głównym akwarium 150L też się nie dawno dochowałem potomstwa :D

A w dodatkowym które mam 54L trzymam kilka gupikow, Platki i właśnie Zbrojniki, no i tam jak na razie potomstwa nie ma, ale naprawdę dobrze się czują o ile się ich czymś dokarmia :D

 

Ale wiesz, nie ma co się wstydzić 54L bo każdy od czegoś zaczynał :D ja zacząłem od 25L..._Potem 54L, następnie 112..._A teraz mam 150L, 112L, 2x15L..._I to wszystko w pokoju :D

W wakacje szykuje się zmiana, 150L chce zamienić na 325L... :D

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia. Używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso będą jadły też inne rybki, Ja po prostu gotuję szyjkę, kroję na kawałki po jakieś 3cm, i wrzucam do akwarium całe razem z Kością, Zbrojniki i rybki ładnie sobie to obskubują, że zostaje sama kość, potem tylko ją wyjmuję..._Jak na razie nie zauważyłem żeby takie mięso brudziło wodę, no chyba że zostanie nie zjedzone i poleży trochę, to rzecz jasna że coś może się z nim stać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten pomysł z mięsem podsunął mi pewien hodowca, mieszkający niedaleko mnie, który po prostu ma całą hodowle rybek...Bo gdy kupowałem od niego zbrojniki, a moje akwa było jeszcze "świeże" tz. nie urosły żadne glony, to stwierdził, że mogą one głodować. Wiec opowiedział mi czym karmi swoje rybki, są to głównie jakieś jego wyroby, szpinak, mleko w proszku, jajka, marchew, jak i własnie szyjka z kurczaka i wiele innych pokarmów ;) No i od tamtej pory moje rybki jak i zbrojniki jedzą szyjke z kurczaka co jakies 2-3dni ;) Oczywiście dostają również inne pokarmy, żeby nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mają idealne warunki, sprawdzając w tym co pisze na wikipedii, no oprócz tego ze trochę za krótki zbiornik :D

Gdyby im coś było to na pewno jak najszybciej przełożył bym je do mojego większego zbiornika ;)

Choć początkiem wakacji i tak zmienią domek na 325 litrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale parametry beda zbliżone, wiec uwierz ze beda sie tam czuły bardzo dobrze :D

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia. Jest o tym mowa w regulaminie, który akceptowałeś.

To nie pierwsze upomnienie, zatem w nagrodę bonus +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie długości mają wasze zbrojniki niebieskie ? hmm :) bo dorosły dorasta do 13-14 cm , źródło to : http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrojnik_niebieski

Wielkość zbrojników jest również uzależniona od tego z czego są namieszane bo zbrojniki niebieskie tak naprawdę są różnymi krzyżówkami i czasami bardzo się od siebie różnią tak wielkością jak i wyglądem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso będą jadły też inne rybki, Ja po prostu gotuję szyjkę, kroję na kawałki po jakieś 3cm, i wrzucam do akwarium całe razem z Kością, Zbrojniki i rybki ładnie sobie to obskubują, że zostaje sama kość, potem tylko ją wyjmuję..._Jak na razie nie zauważyłem żeby takie mięso brudziło wodę, no chyba że zostanie nie zjedzone i poleży trochę, to rzecz jasna że coś może się z nim stać... :)

 

Miło, że chwalisz się jak powoli zabijasz swoją rybkę...

Nie dość, że karmisz mięsem rybę, która nie jest typowym mięsożercą, to jeszcze mięso to pochodzi od zwierząt ciepłokrwistych- po prostu cudnie...

A wszystko uzupełnia fakt, że trzymasz rybkę w za małym zbiorniku + masz nie dostosowane pod nie parametry.

 

Ludzie nie dość, że się znęcają nad zwierzętami, to jeszcze się tym chwalą w internecie. To jest CHORE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...