Skocz do zawartości

Obsada do 300 litrowego szkła :)


NFSMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co proponujesz ?

Jeśli nie ziemniaki to może skalary ?

Chciałbym altumy ale za małe akwarium też ;x

Jak nie skalary to ja już nie mam pomysła :P

 

 

@@@@: Tak z ciekawości się spytam, czy 450 litrów o standardowych wymiarach jest wystarczające na stado ziemniaków:D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Red Tapajos trzeba mieć 180cm długości ;]. Czyli akwa pod 650l.

 

Satanoperca mają to do siebie, że możesz mieć ich parkę w 120x50 ;]. Są to DUŻE ryby! Tak do 25-30cm. S. jurupari są jednymi z mniejszych.

 

W 450litrach mógłbyś mieć już stadko mniejszych ziemiojadów Geophagus! Geophagus steindachneri byłyby akurat, a można je dostać w Polsce.

 

 

Do 450l:

2+4 Geophagus steindachneri

6x Abramites hypselonotus

15x Hyphessobrycon columbianus

6x Farlowella vittata

 

pH 6,5

GH ~5

KH 0-3

 

wszystkie te ryby są osiągalne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak, otóż jeśli miejsca będzie wystarczająco to chciałbym kupić akwarium 375 litrów, patrząc cenowo to dokładając nie całe 70 zł mam akwarium 450 litrów, lecz narazie zostańmy przy wersji 120x50x50 która na 100% będzie a po remoncie wszystko się okaże czy będzie dłuższe.

 

A jak się ma obsada z skalarami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L104 muszą być co najmniej 6 sztuk.

Prawdę mówiąc nie zauważyłem u nich zachowań stadnych.

Miałem 4szt. w 300L i jakoś specjalnie nie tęskniły za pobytem w grupie.Dlatego uważam,że nie ma znaczenia ich ilość jeżeli chodzi o tzw.stado.

Natomiast co do odchodów, to wiem że są odmulacze, ale chyba mało kto lubi z nich korzystać 3razy w tygodniu,tym bardziej przy takiej powierzchni dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę przy tej obsadzie :

2x1+1 P. scalare

2+6 A. agassizi

40 P. axelrodi/Hyphessobrycon callistus ( jeśli te drugie dostanę )

20 Corydoras panda

Jest ok ??

 

Jeśli plany co do baniaka się zmienią ( czyt. będzie większy ) to napisze, tak z ciekawości czy obsada do baniaka 375l ( standard ) zmieniła by się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...