Skocz do zawartości

Obsada do 300 litrowego szkła :)


NFSMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1+1 Rocio octofasciatum

1+3 Poecilia velifera

 

tylko Ci wrzucę fotę, jak wygląda jej dzikie ubarwienie:

Dołączona grafika

 

Za jakiś czas pojawią się Astyanax mexicanus w handlu, to wtedy pomyśli się o ławicy, jeśli w ogóle.

 

Mało ryb? Molki to zakres 15-18 cm, a pielęgnica dempsey to jakieś 20cm ;]

 

Przydałoby się troszkę zatwardzać wodę, np dodać trochę grysu wapiennego do filtra. Tylko nie za dużo ;p!

 

Jeśli chcesz jakąś bardziej biotopową pielęgnicę (ograniczyć się do Meksyku), to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rybcie co wymieniłeś nie dostanę u mnie w mieście, trudno dostać u mnie paletki ( praktycznie w ogóle ) a jak są skalary to tylko w dwóch sklepach.

Molinezje ? - raczej odpadają ;x

Kurcze;x BW z tego nie zrobię ;/ a filtra Ro kupować nie będę i w armatki też nie będę się bawił przy takim zbiorniku.

Malawi z tymi parametrami nie zrobie ?

PS. dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GH by wskazywało na Tanganikę raczej, KH bliżej Malawi. Nie wiem jak bardzo dokładnie chcesz odzwierciedlać chemię jezior, ale są preparaty do poprawiania wody w kierunku konkretnego jeziora. Myślę, że do Tanganiki wystarczyłoby dostarczyć skały zawierające gips.

 

Jeśli chcesz zobaczyć naprawdę ciekawe zachowania ryb, to polecałbym parę księżniczek z burundi, a do tego kilka (np. 6-7)Synodontis petricola. To nie jest ryba którą dostaniesz od ręki, ale w sumie nic ciekawego nie dostaniesz w "zoologu na rogu". Wiele ryb dostaniesz tylko dzięki przesyłkom PKP/PKS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para księżniczek bardzo szybko zamieni się w kolonię księżniczek. Zobaczysz, że po roku będziesz mieć piękne i żywe akwarium.

 

Tzn, z grubsza chodzi o to, że para dorobi się potomstwa, które jak podrośnie, to będzie pomagać wychowywać i bronić kolejne pokolenia. Wyznaczają mamki, strażników itp. A synodontisy będą po to, żeby dać księżniczkom coś, przed czym można się bronić ;].

 

Takie widoki będą na porządku dziennym :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to marnowanie szkła, może dlatego jestem tego zdania iż, nie maiłem nigdy tak dużego baniaka, jestem raczej zwolennikiem " Ławica, parka lub harem dominującej ryby + innego gatunku "

Troche było by to dziwne dla lokatorów że, do takiego baniaka wpuszczam ok. 10 rybek,gdy w 112-nastce mam piękną ławicę i harem dominującej, a sam jestem zdania że to marnowania szkła, pewnie dlatego iż nie wiem co trace ale jestem takiego przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFSMW, a myślisz, że ile tutaj wpuścisz innych pielęgnic? Akwarium ma miejsce na 2+8 saulossi (innych pyszczaków jeszcze mniej), albo na kolonie księżniczek, czyli dominująca para + około 10 sztuk obstawy pierwszego pokolenia + 20 ryb młodych + dziesiątki przecinków. Po prostu inny system. Z resztą w poprzednim pości pokazałem Ci film jak to wszystko się odbywa.

 

 

Ogólnie pokutuje jakieś dziwne podejście, że duży baniak oznacza więcej gatunków ryb, ale nikt nie zadaje sobie trudu odpowiedzieć "jaki to jest duży baniak". To ja Ci mówię, że dla jezior afrykańskich 300 to taki w miarę normalny baniak na jedną kolonię, lub 2-3 gatunki po parce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mamy kolonie tego samego gatunku na to też trzeba zwrócić uwagę, bo mogę również posiadać ławicę neonów czerwonych + parka skalarów o ładnym ubarwieniu i już cieszy moim zdaniem ok.

Różnie to bywa, kupię księżniczki i okaże się że młodych nie wypuszczą na świat to wtedy będzie cios w plecy, i zostanę z parką .

I jeszcze mnie przestraszyłeś trochę pisząc że, po roku doczekam się małych :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFSMW.. to wtedy ja Ci podeślę grupę młodziaków ode mnie. Jak mieszkasz na śląsku, albo bywasz w Gliwicach, to możemy się dogadać ;]. To nie są dzikusy, więc nie są jakoś wyjątkowo cenne, także mogę przeboleć ;p.

 

Założyłem, że chcesz młodziaki kupić:P. Jakbyś załatwił dobraną już parę z pomocnikami, to mógłbyś od razu podrośnięte synodontisy wpuszczać. W normalnym układzie warto poczekać do 3-4 pokolenia i dopiero sumy wpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy praktycznie radochy człowiek nie będzie miał, no wiesz o co mi chodzi : )))

Muszę to przemyśleć, ogólnie jestem trochę zawiedziony bo myślałem że będzie to BW o którym praktycznie od zawsze marzyłem a tutaj zonk a w filtr RO inwestować nie będę.

Nie powiem bo księżniczki to bardzo piękne ryby a na żywo zapewne jeszcze ładniej wyglądają ale obsada do nich jest tragiczna.

Trochę nie kumam, z pomocnikami ? czy ujmując że dobrana parka ma swoich murzynów ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelinowce są dość agresywne, więc też warto o tym pamiętać.

 

W zależności od aranżacji można by pomyśleć o Cyprichromisach, ale mogą być zatargi. Wg mnie to ryba do znacznie wyższych akwariów. Parka N. leleupi też nie powinna zaszkodzić całości, ale to wszystko zależy od aranżacji akwarium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach na pewno. Co do skał, to kwestia tego jak je dobrać. Księżniczki to szczelinowce, więc najlepiej tworzyć dla nich aranżacje pod kątem kryjówek. Czyli chcesz stworzyć względnie jednolity skalisty krajobraz złożony z większych kamieni pomiędzy którymi będą ciasne szpary.

 

Dla synodontisów z kolei potrzebny jest rodzaj kotła. Wyrwa w aranżacji, najlepiej powstała przez złożenie kilku dużych skał, między którymi będzie sporo miejsca. Możesz np wygospodarować dla nich obniżenie o długości ok 30 cm otoczonych kamieniami w taki sposób, żeby częściowo zasłaniały tą dziurę.

 

Naskalniaki z kolei lubią mieć duży kawałek skały na którym można się pokazać, a także pod który można się szybko schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przy tym co mówiłeś że cienko ze sklepami w twojej okolicy to pójdź do jednego z tych dwóch i kup

-6 skalarów parki

-30 neonów

-2 zbrojniki niebieskie/lamparcie

mówię ci że byle by woda była bez chemii to skalary wszystko zniosą

a o gatunkach wymienianych przez kolegę mało kto słyszał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Sverting mój kolega ma 12 w 370l i mają się dobrze ale jak kto lubi. Słyszałem o przerybieniu ale mam 100l i 2 skalary i do tego masę innych rybek i jakoś żyją.

 

No jakoś muszą, przecież się nie potną ani nie poskarżą.

Tylko zdechną w kwiecie wieku.

Nie masz się czym chwalić.

 

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak uda się utrzymać odpowiednie parametry dzięki osmozie to chciałbym mieć skalary lub ziemiojady, ławiczkę i pewnie zbrojnika.

Wiem że to nie żadna nowości ale od siebie nie mam innego pomysłu :)

Co do podłoża to jeszcze nic nie jest zaklepane, dostosuje się do ryb, dekoracje jakie będą to w dużych ilościach szyszki olchy i liście dębu i korzenie, czyli norma:) chcę stworzyć nie lekką herbatkę ale bardzo mocną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...