Skocz do zawartości

Wymiana wkładów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale :)

Chcę wymienić wkłady w filtrze kaskadowym i jak to zrobić i jakie wkłady kupić ??

Mam takie zielone kamyki + gąbkę.Miałem zamiar dokupić wkład torfowy i węgiel aktywny czy to warto ??

Czy jak wymienię wszystkie wkłady naraz to nie zachwieję równowagii w zbiorniku ??

Posiadam jeszcze troszkę tych zielonych kamyków ale nie wiem co to bo opakowanie żona utylizowała ale pamiętam że to było firmy Filtus w czarnym pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale :)

Chcę wymienić wkłady w filtrze kaskadowym i jak to zrobić i jakie wkłady kupić ??

Mam takie zielone kamyki + gąbkę.Miałem zamiar dokupić wkład torfowy i węgiel aktywny czy to warto ??

Czy jak wymienię wszystkie wkłady naraz to nie zachwieję równowagii w zbiorniku ??

Posiadam jeszcze troszkę tych zielonych kamyków ale nie wiem co to bo opakowanie żona utylizowała ale pamiętam że to było firmy Filtus w czarnym pudełku.

Nie wolno wymieniać wszystkiego na raz. Poza tym podczas wymiany i mieszania nie wolno dopuścić do wyschnięcia starych wkładów. Proponuję wymieszać np. 50/50 stare i nowe. Stare wypłakuj ale tylko lekko w wodzie z akwa (nie w kranówce). A swoją droga ciekawe dlaczego masz zielone kamyki? Takie były od nowości? Może są porośnięte glonami? Węgla nie potrzeba a co do torfu nie znam się na jego stosowaniu ale ja bym nie dawał. Kup sobie takie pierścienie porowate albo zeolit - taki minerał - w zasadzie w każdym sklepie akwa. Przy kolejnym czyszczeniu filtra (np. za 3 tygodnie) podmień druga połowę kamieni (jak to napisałeś).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ws. filtra wewnętrznego otóż w filtrze mam założoną gąbkę(nie wiem co za firma tego filtra bo dostałem go jakieś 10-12 lat temu) czy zamiast niej mogę włożyć watę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ws. filtra wewnętrznego otóż w filtrze mam założoną gąbkę(nie wiem co za firma tego filtra bo dostałem go jakieś 10-12 lat temu) czy zamiast niej mogę włożyć watę?

Taka stara gąbka ?!?!?

Powinieneś ja koniecznie wymienić na tzw. biogąbkę (choć z bio to ma ona mało wspólnego). Nie powinno się wkładać samej waty bo bardzo szybko się zatyka brudami. Chyba, że wata ma posłużyć do przefiltrowania chwilowego. W zasadzie do filtra wewnętrznego proponuje samą tą tzw. biogągbę - do kupienia w wielu sklepach akwa. To taka bąbka z dużymi oczkami, szorstka i dość sztywna, z małymi oczkami nie polecam - szybko się zatykają. Czasami można kupić kawałek gąbki - na wymiar.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajajaj...chyba nie sprecyzowałem...napisałem, że filtr ma od 12 lat a gąbki normalnie wymieniam tylko tak z ciekawości się spytałem o tę watę.A te gąbki kupuję dużo większe od mojego filtra i docinam bo tak się bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...