Skocz do zawartości

Problem z prętnikiem karłowatym


beatrix11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim prętnikiem karłowatym ostatnio zakupiłem do swojego akwarium 10 neonow innesa (wszystkie zdrowe tylko jeden ma dziwna czerwoną kropke obok skrzela zachwouje sie normalnie i je noramlnie jest to cos groźnego tez prosił bym o odp.) 3 kirysy spiżowe 3 prętniki karłowate i oto problem 2 prętniki normalnie jedzą pływają nie mają żadnych oznak choroby a 1 cały czas lezy na dnie nic nie je kolory ma normalne nic u niego nie widać oprócz nabrzmionego brzucha (jakby był w ciąży jak go próboje złapać to sie zrywa i ucieka lezeć w inne miejsce ) akwarium 160l obsada taka jak wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów nie mam jak zrobić. Temperatura w dzień 25-26, a w nocy 22 ponieważ muszę wyłączyć grzałkę bo jest zepsuty termostat i by grzała po 30.

Zdjęć na_razie nie_mam jak zrobić.

Rybka leży na dnie czasami gdzieś przepłynie.

Kolory ma ładne świecące.

Nic nie je.

Caly czas rusza pyskiem jakby próbowała oddychać.

(PS._Neonkowi nic nie jest)

Mam prętnika wyłowić do słoika?

Pisz poprawnie.

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś kupić nową grzałkę, ponieważ w akwarium powinna być cały czas stała temperatura, nie przenoś ryb do żadnego słoika.

Przeczytaj ten link :arrow:http://akwarioweryby.blox.pl/2009/11/Ch ... wodna.html i napisz czy są jakieś objawy napisane w tym temacie i zobacz na :google: zdjęcia chorych ryb na puchlinę wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy:

 

Choroba charakteryzuje się silnym obrzękiem, spadkiem apetytu, wyłupiastością oczu, odchodami w charakterystycznej galaretowatej konsystencji, nierzadko wrzodami (krwawymi), nastroszonymi łuskami, deformacjami i skrzywieniem linii ciała (czasami trudność z pływaniem). Ryby miewają też problemy z oddychaniem. Pojawiają się stany zapalne.

 

Jak często w przypadku rybich chorób, bardziej podatne są słabsze ryby (osłabione, bardzo młode lub mocno zaawansowane wiekiem).

 

Co ciekawe objawy zewnętrzne posocznicy nie muszą występować razem (najczęściej nie występują, stąd dodatkowa trudność diagnozy).

 

1.Obrzęk

2.spadek apetytu

3.Nie ma wyłupiastych oczu

4Nie ma wrzodów

5 odchodów nie widziałem

6nastroszonymi łuskami, deformacjami i skrzywieniem linii ciała - Niema

7 trudność z oddychaniem chyba tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wielkość zbiornika oraz okres jego funkcjonowania 160l dojrzewał sporo z 2 lata ;)

-obsada ryb 10 innesa 3 spizowe 3 prętniki (zakupione wszystkie okolo 3 dni temu)

-oświetlenie, filtracja, ogrzewanie, oświetlenie 2x 36 W (chyba)

-parametry wody - temperatura, GH, PH temperatura 22-26

-roślinność mało 2 anubiasy

-podawana chemia, niedawno ESKLARIN i sół akwariowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...