Skocz do zawartości

Wymagania , akwarium BW.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Otóż chciałbym się dowiedzieć kilka szczególnie ważnych dla mnie rzeczy.

Otóż czytam różne tematy na temat akwarium typu BW, i wyczytałem o kilka podstawowych warunkach.

Otóż pierwsza najważniejsza że woda powinna być miękka a jeśli takowej w kranówce nie mam ? Będę musiał użyć filtra RO ? A na takowy filtr ochoty nie mam.

I drugie pytanie, jeśli mam wodę twardą i przy takiej wodzie gdy dodam korzenie, liście dębu, szyszki olchy to nie załatwi to sprawy ?

Chce wiedzieć to na 100% bo jeśli nic z tego nie będzie, tzn. tak jak piszą inni że bez filtra RO lub mieszaniem kranówki z wodą destylowaną się nie obejdzie to po prostu odpuszczę sobie ten biotop.

Proszę mnie nie odsyłać do " ogólniaka " gdzie info jest napisane " wymagania : ph=, gh=.kh= ... bla bla " takie tematy to od razu przejrzałem a nie wyjaśniają mojego problemu, chcę oprzeć temat na waszym doświadczeniu i wiedzy a nie wiedzy zawartej z książki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będę musiał odpuścić sobie ten biotop :(

Jutro jeszcze dokładnie zbadam testem kropelkowym PH, GH, KH ...

Trochę było by przy tym niedogodności, tzn jeśli dobrze rozumiem tak jak pisał locdog, jeśli bym zalewał akwarium to przez ten torf ? I w czasie podmian również bym musiał to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie by to miało ręce i nogi.

Taki torf kwaśny na ile wystarcza ? Przyjmijmy że robię podmianę co dwa tygodnie i drugi raz mogę użyć tego samego torfu ?

Pley, Ty w kranówce masz wodę miękką ? Bo idę w stronę takiego efektu jak Ty osiągnąłeś, bynajmniej chce taki osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zrozumieliśmy, ja osobiście myślałem że jeśli robię podmiankę to biorę armatkę torfową tak jak kolega locdog napisał, butelka i napycham kwaśnego torfu i szyjkę obwiązać pończochą i przepuszczam wodę i prosto do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale 60 litrów ? W butelkach do tego ?:PNie wyobrażam sobie tego.

Jak robię podmianki przy 112-nastce to cztery butelki z biedronki po 5 l i w miarę ogarniam , ale 60 litrów to aż 12 takich butelek ... łuuu

Muszę się z tym przespać , bo jak nie wypali to nie kupuję kolejnego akwa;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr to pikus,przemyslalem sprawe i poswiece te 500 zl i kupie dobrego kubla.

Przemysle sprawe , 112-nastke nie chce robic restartu bo do niego daleko a w akwarium pieknie rosna sobie rosliny.

Poszukan biotopu innego, nie chce znow roslinnego ;-)

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...