Skocz do zawartości

Chora pielegnica meeka? Zbyt szbko oddycha.


InfinityKrk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj kupiłam do sowjego akwarium 4 młode pielęgnice, narazie są same w akwarium 160 L.

Kupiłam 2 pielęgnice meeka, nie zwróciłam uwagi, że jedna-prawdopodobnie samiczka- jest osowiała, apatyczna. Siedzi ciągle przy dnie i strasznie szybko oddycha, nie je, jest chuda..czy to jakieś pasożyty wewnętrzne?

Meeka jest apatyczna, nie boi sie mnie, co jest dziwne bo reszta natychmiast ucieka.

W akwarium panuje temperatura 25-26 st, pH 7,5-7,9. Reszta ryb jest w normie, jedzą i ganiają się nawzajem. Co może się dziać z samiczką? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic..._Przeniosłam ją do akwarium 10 L, dodałam trochę soli niejodowanej..._Może przeżyje.

Ale co to może być za choroba, że te rybki tak padają..._Złych parametrów wody nie mam na 100%, reszta pielęgnic żyje i ma się dobrze. Ta od początku jakaś taka apatyczna.

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałam ten sam problem, te same objawy, jeśli nie parametry, to sama chciałabym wiedzieć co to mogłoby być, samica ramirezki do tej pory żyje i ma się jak na razie dobrze, poczekam jeszcze tydzień i jak będzie ok to dokupię jej samca.

Do takiego zachowania rybki mogło też doprowadzić osłabienie po transporcie i zła aklimatyzacja.

Podaję ci link do mojego tematu, nie dostałam w nim żadnej innej odpowiedzi niestety... :arrow:zgony-ramirezek-112l-t56940.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo tam nie jest napisane. Zobaczę co będzie z moją Meeką, w 10 L nawet zaczyna pływać.

Czy możliwe jest, że chowała się i leżała na dnie bo bała się reszty ryb? (jest z nich najmniejsza)..._Ale to szybkie oddychanie, nie wiem co jej jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...