Jump to content

InfinityKrk

Użytkownik
 • Content count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About InfinityKrk

 • Rank
  Forumowicz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  Różności ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. InfinityKrk

  Aksolotl Meksykański w polskim jeziorze?

  Zdecydowanie to pierwsze. A co jest na drugim zdjęciu?
 2. InfinityKrk

  Aksolotl Meksykański w polskim jeziorze?

  No kurcze, przysięgłabym, że to były aksolotle Takie podobne.. Jadę tam w przyszłym tyg, chcę sie upewnić, jeśli tam dalej będą, to zrobię zdjęcia i wrzucę tu.
 3. Witam, kilka tygodni wstecz byłam w lesie, koło Nowego Sącza...pod koniec wyprawy postanowiłam wraz z moim kuzynem przejść się nad jeziorko. Wszystko pięknie, ładnie aż ten się czegoś wystraszył Podchodzę, pytam co się stało. Odpowiedział mi, że widział zdechniętą jaszczurkę. Rozglądnęłam się po tafli wody...faktycznie, coś tam pływa. Postanowiłam dokładnie oglądnąć, co to takiego, bo nie przypominało mi nic, co mogłoby w takim jeziorze przebywać. "Szturchnęłam" płaza patykiem, a ten uciekł na dno zbiornika. Po chwili wypłynął...pierwsza myśl, która mi się nasunęła to, że jest to Ambystoma meksykańska. Normalna, młoda, odmiany albino. Troszkę się zdziwiłam, gdy zobaczyłam "resztę" zwierzaków w tym jeziorku. Jest ono dość płytkie, czysta woda, dlatego widać co chodzi po dnie Były tam też te "dzikie" odmiany barwne, duże i małe. Wyglądało to tak, jakby po prostu żyły tam i miały dość fajne warunki do rozrodu. I tu jest moje pytanie...Czy możliwe jest to, że Aksolotle mogą przeżyć w takim jeziorze?
 4. InfinityKrk

  Jak czyścić dno?

  Ja w swoim 160 L przeważnie podmieniam wodę raz w tyg, przy okazji też odmulam dno. Robię to zwykłym wężykiem zakupionym w akwarystycznym, do niego jest końcówka z sitkiem, jednak i tak wciąga piach. Wodę spuszczam do wiaderka, jak widzę, że na dnie wiaderka jest dużo piasku, to po prostu go płuczę z tych syfów i z powrotem do akwa
 5. InfinityKrk

  Ocieranie się ryb

  Czy akwarium dojrzewało? To może być rybia ospa.
 6. InfinityKrk

  Co to za pyszczaki?

  Witam, ktoś zaoferował mi wymiane za 4 pyszczaki, ale nie znam sie na nich, dlatego proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o rozpoznanie co to za pysie
 7. Witam, znów mam problem z pielęgnicą salvini. Mam akwarium 160 L, gdzie tymczasowo musiałam umieścić ją z mniejszą pielęgnicą meeka. Kilka dni było wszystko wporządku, potem zauważyłam, że salvini sie dziwnie zachowuje. Wyglądało to tak, jakby się bała meeki. Pływała koło filtra i spędzała tam praktycznie całe dnie. Miała wygryzione łuski w okolicach ogona. Przeniosłam ją do akwarium kwarantanowego (25L). Jest osowiała. Siedzi na dnie w pozycji pionowej, i tak cały czas. Kiedy przychodzi czas na karmienie nawet nie wypływa, jednak ostatnio zauważyłam, że pokarm znika. Rybka je, ale kiedy ktoś przejdzie koło akwarium natychmiast ucieka na dno i się chowa. Jest jakby nadmiernie płochliwa. Co mam z nią zrobić? Z góry dzięki za odpowiedzi
 8. CMF zadziałał, rybka od 2 dni pływa w akwarium ogólnym. Dziękuję za odpowiedzi Temat można zamknąć.
 9. InfinityKrk

  Glonojad - choroba czy okaleczenie?

  Myślę, że to zwykłe otarcie, aczkolwiek nie jestem pewna..
 10. Witam, mam zamiar kupić filtr do mojego akwarium, myślałam nad zakupem Aquael Turbo Filtrer 650. Nie jestem pewna czy da on sobie radę, dlatego chcę zapytać czy ktoś go ma/miał i może powiedzieć jak ten filterek się sprawuje? Ewentualnie jaki filtr zewnętrzny trzeba do niego dokupić?
 11. InfinityKrk

  Czy to się zrośnie?

  Temat do zamknięcia. Zbrojnik mimo moich starań padł.
 12. InfinityKrk

  Czy to się zrośnie?

  Musiałam go wyjąć, aby to oglądnąć, a nie by zrobić mu sesje. Agresora niema w moim akwarium, bo nie z mojej winy coś mu zrobiło taką krzywdę. Czym to odkazić?
 13. InfinityKrk

  Czy to się zrośnie?

  Witam, mój zbrojnik został przez coś pogryziony (nie wiem przez co) Mam pytanie do ludzi bardziej rozgarniętych niż ja. Czy płetwa mu odrośnie i czy te ości będą takie jak u każdego glonojada? Co zrobić z tym (zaznaczone na czerwono) wątpię, że to zrośnie sie w jedną całość. Jeśli obciąć, to w jaki sposób? Dziękuje za odpowiedzi.
 14. InfinityKrk

  Proszę o Pomoc! Chory Gibbiceps.

  Temat mozna zamknąć. Dziękuje za odpowiedzi.
 15. InfinityKrk

  Proszę o Pomoc! Chory Gibbiceps.

  Ok, dziękuje za pomoc.
×