Skocz do zawartości

[96] - towarzyskie z żyworódkami


malutka243
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Jeden z piękniejszych zbiorników forum . Wszystko super -tak obsada jak aranżacja :) Jestem pełen podziwu . Akwarium powinno być przykładem dl wielu młodych forumowiczów zaczynających dopiero przygodę z akwarystyką . Rybek z umiarem a jak Pięknie . Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kochani dużo się u mnie zmieniło. Nie mogłam opanować glonów w 45 litrach, robiłam wszystko - ograniczyłam światło, zmiękczyłam wodę, podmieniałam co 2 dni po trochę - nic nie dało, było wręcz zielono od nich. Tragedia. Przeniosłam więc kardynałki do 96 litrów, a małe na razie zlikwidowałam. Nawet restart nic nie dał, nie wiem co jest :/

 

Uaktualnienie 96 l razem z kardynałkami w 1 poście tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ehh yhh nie wiem czy tych neonów nie zostawię w 45 i nie będę dodawać do podmianki demineralki, mierzyłam dziś wodę i nie wiem czemu tak okropnie twarda - 18gH a pH 7,5. W 96 na demineralkę bym nie wyrobiła - ujęcie mi wody zmienili czy coo ;/

 

Na razie mam torf to coś zmiękczy, a w 96 chyba będzie coś innego, co toleruje twardszą wodę - gupiki? Nie wiem nie wiem co to będzie ale zła jestem. Może faktycznie cosik się mamuśce pomyliło, ryby były zawsze zdrowiutkie a tu teraz tkie coś.

 

Myślicie, że wymoczenie roślin w odkażalniku, wyparzenie żwiru i korzeni we wrzątku skutecznie odkazi akwa? Jeszcze potem przemyję grzałkę i filtr spirytusem. Nie mogłam wygotować korzeni,bo są duże a nie mam takiego dużego naczynia, więc kilk razy polałam wrzątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyb będą gupiki same samce, żebynie było przerybienia w przyszłości.

Albo samce z samiczkami zobaczy się, na razie muszę wyleczyć te :P

Czy w 45 l to nie będzie trochę przerybienie?

20neonów, 5 kardynałków, 7 kirysków?

Choć właściwie to małe rybki, a filtracja dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po opisie widzę, że z nawożenia ferro + zrezygnowałaś, ten środek przy twoim oświetleniu to wabik na glony. Nie nie dorzucaj do akwa chemii. Twardość wody spora. rybek nie za dużo??

Poza tym zapowiada się dobrze, rośliny bardzo zielone. Ile teraz jest W oświetlenia i jaka świetlówka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...