Skocz do zawartości

112L i IKEA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem dzisiaj akwarium 112L. Postawiłem je na położonym takim regale:

http://www.ikea.com/us/en/images/produc ... 408_S4.JPG

i stoi ale bardzo się boję (rychło w czas) że się złoży albo nie wytrzyma. Niby nic się nie dzieje ale mam obawy.

 

Powinienem mieć?

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Załączam zdjęcia, odlałem trochę wody, może przez noc wytrzyma. Wymiary akwarium to 80x35x40. Te grube ścianki w tym regale są puste, z kolei boczna ściana teoretycznie rozklada obciążenie na półki - które są solidne.

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że regał wytrzyma obciążenie. Widzę że pływają już tam rybki, na twoim miejscu pozbyłabym się ich na jakiś czas, bo akwarium musi dojrzewać przez co najmniej 2 tygodnie, jak je zostawisz to mogą zdechnąć wszystkie. Filtr powinien działać 24/h w pełnym zanurzeniu, zalej te akwarium do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki będą musiały przeżyć :/ - woda w połowie z poprzedniego (54L), warunki metrażowe unieumożliwiły okres adaptacji akwarium. Wodę odlałem na noc tylko - jutro postaram się wzmocnić trochę szafkę. Tę długą grubą ściankę można podnieść jedną ręką - waży może kilogram, z kolei komplet półek które są w środku był ciężki tak wię wychodzi na to że środek jest solidny a "obudowa" nie. No i mam dylemat.

 

Dokładnie wygląda to tak jak na rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę że nie będzie problemu z rybkami :) grzałka też jest?? Jaką masz temperaturę w zbiorniku?? Przydałoby się więcej żywych roślinek w akwarium. Co do regału, jak się martwisz że nie wytrzyma to wzmocnij go jakoś.

 

Forum to nie gg. Podwójny "??" nie da Tobie " :?: ". Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem "przyjemność" montowania takich szafek. :o

Wewnątrz "grubego" blatu jest pusto poza poprzeczkami w miejscach montowania półek (u Ciebie są pionowo te "ciężkie" , które są z płyty wiórowej).

Poprzeczki w pustym blacie są wykonane prasowanej tektury, a sam blat to płyta 5 mm. :shock:

Dla bezpieczeństwa akwarium i podłogi proponuję zdjąć 112 l (ok. 150 kg) zbiornik z tej "szafki" i poszukać innej.

W ostateczności możesz też położyć pod zbiornik na całej szerokości szafki dodatkowy blat z płyty 18 mm lub litego drewna, w przeciwnym razie pusty w środku blat odkształci się pod ciężarem akwarium i powstaną niebezpieczne naprężenia i szkło nie wytrzyma.

Zrobisz jak uważasz, ale ja bym nie ryzykował z tak ciężkim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się, jak masz ponad 200 zł do wydania.

Twoja powinna wytrzymać te 2-3 dni spokojnie.

A co do twojej szafki to ze strony popularnego szwedzkiego sklepu, co ostatnio podobno serwuje klopsiki z koniną:

EXPEDIT

Regał

Główne informacje

Szerokość: 79 cm

Głębokość: 39 cm

Wysokość: 149 cm

Obciążenie półki: 13 kg (nie znaczy obciążenie boku regału, a w Twoim przypadku blatu)

Zastanów się nad dołożeniem płyty 18 mm na całej powierzchni blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...