Jump to content

Gdzie kupić akwarium niskie a szerokie?


Recommended Posts

Witajcie,

Powoli zastanawiam się nad kolejnym akwarium (Zrealizuję za jakiś czas,rok może pół,bo przecież kiedy tylko odkryłam,że jednak mam jeszcze trochę miejsca w pokoju muszę w coś inwestować) i prawdopodobnie będzie to kiryskarium.Więc,najlepsze w tym przypadku byłoby akwarium niskie a długie.

Problem w tym,że na allegro nie mogę nigdzie takiego znaleźć.Może ma ktoś linki? W zoologicznym nie chcę kupować,nie zamierzam przepłacać..

Mogę liczyć na jakieś przykłady akwariów urządzonych pod ten biotop?

Czy belka oświetleniowa byłaby lepsza niż pokrywa?

Link to comment
Share on other sites

http://www.mojaamazonia.info/flora.htm

Myślę, że coś sobie wybierzesz :)

Ameryka Południowa to nie biotop, tak samo jak Amazonia, lub nawet Amazonka. Dodatkowo wiele miejsc w których kiryski żyją w naturze ma bardzo daleko do podwodnych ogrodów...

 

Jeśli ma to być biotop i akwarium dedykowane dla kirysków, to warto byłoby kupić jakieś ciekawsze, przynajmniej F1 żeby z tym środowiskiem miały wspólnego coś więcej niż to że pół wieku temu ktoś przywiózł ryby o zbliżonym wyglądzie z AP. W Krakowie da się takie dostać jeśli trochę się poszuka, w Twoich okolicach pewnie też.

 

Czy belka oświetleniowa byłaby lepsza niż pokrywa?

Belka oryginał? Dużo droższa, ale ładniejsza. Samoróbka? Dużo tańsza, ale trzeba się trochę z tym pobawić. Pamiętaj że pokrywy są tylko do akwariów o standardowych podstawach [no chyba że robione na zamówienie za straszne pieniądze, lub samoróbki], a belki są pod tym względem elastyczniejsze.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...