Jump to content

Pomoc przy doborze odpowiednich kamieni.


milkiwayy87
 Share

Recommended Posts

Witam! Pytanie jak w temacie a mianowicie zastanawiam się jakich kamyczków użyć do aranżacji wystroju akwarium. Mam czarny piasek więc kamienie wydaje mi się powinny kontrastować z podłożem. I najważniejsze żebym mogła stworzyć z nich w miare łatwo kryjówki dla moich pielęgniczek kakadu.

Z góry dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

odradzam piaskowce i wapienie ponieważ zatwardzają wodę a te pielęgniczki nie lubią takiej. Tak naprawdę chyba nic jasnego nie znajdziesz co by się nadawało . A jeśli coś ci wpadnie w oko to polej octem , jak się zapieni to się nie nadaje

Link to comment
Share on other sites

Zależy jaką lawę kupisz; miałem lawę brązową ze składu kamieni i podnosiła pH, lałem octem i niby było ok, ale jednak pH rosło. Nie kupuj okazyjnie na Allegro bo zdarza się, że sprzedają żużel, który wygląda jak lawa.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz możliwości i czas, to można by kupić (zależy jakie Ci się podobają) kawałki granitoidów: strzelińskiego (bardziej drobnoziarnisty) lub strzegomskiego (gruboziarnisty). Są one przeważnie białe (z czarnymi biotytami) - powinien być wyraźny kontrast z dnem. Roztłuc skały młotkiem i jakieś ciekawe kształty posklejać silikonem akwarystycznym w formy jaskini czy innej.

P.S. Jak masz gdzieś w pobliżu kamieniarza/skład kamieni, to z pewnością powinni mieć te skały i wtedy można tanio je nabyć. Tylko trzeba pouczyć się i dowiedzieć jak wyglądają te skały.

Link to comment
Share on other sites

Serpentynit- zastosowałem go w swoim najnowszym akwa i powiem że wyszło naprawdę przyzwoicie (fotki wkrótce). Znajdziesz go na większości składów budowlanych oraz sklepów zajmującymi się ogrodami. Znalazłem gościa który ma te kamienie w krewetkarium i napisał mi że parametry wody zostały bez zmian a z krewetkami nic się nie stało. Cena od 0,40-0,80zł/kg.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...