Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze odpowiednich kamieni.


milkiwayy87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pytanie jak w temacie a mianowicie zastanawiam się jakich kamyczków użyć do aranżacji wystroju akwarium. Mam czarny piasek więc kamienie wydaje mi się powinny kontrastować z podłożem. I najważniejsze żebym mogła stworzyć z nich w miare łatwo kryjówki dla moich pielęgniczek kakadu.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam piaskowce i wapienie ponieważ zatwardzają wodę a te pielęgniczki nie lubią takiej. Tak naprawdę chyba nic jasnego nie znajdziesz co by się nadawało . A jeśli coś ci wpadnie w oko to polej octem , jak się zapieni to się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwości i czas, to można by kupić (zależy jakie Ci się podobają) kawałki granitoidów: strzelińskiego (bardziej drobnoziarnisty) lub strzegomskiego (gruboziarnisty). Są one przeważnie białe (z czarnymi biotytami) - powinien być wyraźny kontrast z dnem. Roztłuc skały młotkiem i jakieś ciekawe kształty posklejać silikonem akwarystycznym w formy jaskini czy innej.

P.S. Jak masz gdzieś w pobliżu kamieniarza/skład kamieni, to z pewnością powinni mieć te skały i wtedy można tanio je nabyć. Tylko trzeba pouczyć się i dowiedzieć jak wyglądają te skały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serpentynit- zastosowałem go w swoim najnowszym akwa i powiem że wyszło naprawdę przyzwoicie (fotki wkrótce). Znajdziesz go na większości składów budowlanych oraz sklepów zajmującymi się ogrodami. Znalazłem gościa który ma te kamienie w krewetkarium i napisał mi że parametry wody zostały bez zmian a z krewetkami nic się nie stało. Cena od 0,40-0,80zł/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...