Jump to content

arreczeq

Użytkownik
 • Content count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About arreczeq

 • Rank
  Gawędziarz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kępno/Berlin
 1. arreczeq

  Zmiana forum

  Sorki, ale jak dla mnie to dno - poprzednie forum było przejrzyste teraz nawet nie chce mi się szukać czegokolwiek a co dopiero czytać. Mówiąc krótko - Żegnajcie, zmieniam forum.
 2. arreczeq

  12V jak to zrobić

  Nie próbuj podłączyć pod prostownik do akumulatorów 12-14.4V - tam masz napięcie tylko wyprostowane więc w połączeniu ze statecznikiem, w którym na wejściu masz na 99% kondensatory otrzymasz: 16,97 - 20,36 V co może spowodować spalenie statecznika. Jeżeli świetlówki mają 11 W (strzelam w ciemno) to prąd zasilania wyniesie 1-1.5 A na jedną świetlówkę. Podaj moc świetlówek to może da się dobrać stateczniki na 230V
 3. arreczeq

  Perfumy.

  Najlepiej/najdłużej trzyma wyciąg ze śledzia w stanie rozkładu - nic tego nie przebije Używam TRUSSARDI UOMO - ładnie podaje i kobitkom się podoba 8-)
 4. arreczeq

  Tuba samochodowa

  Że tak zapytam do jakiego Wieś-wozu to zapychasz ? Bo jak będzie zdezelowany to się rozłoży na części pierwsze od drgań
 5. Nie lepiej kupić statecznik elektroniczny z gwarancją na 5 lat i mieć spokój niż kombinować ze złomem ? Zero wyglądu jak i bezpieczeństwa.
 6. arreczeq

  CO2 z nabojów

  Dokładnie - to się nie opłaca, taniej wyjdzie kupić prosty zestaw CO2
 7. A ja polecam pierożki mojej babci - tą 17000k sobie odpuść bo to dobre do solniczki a nie Twojego akwarium. Zapewne długo leżała na sklepie to polecili a raczej wcisnęli bo mało chodliwy towar. Kup najzwyklejszą w świecie o temp. barwowej 6500K i nie daj sobie wciskać wynalazków. Ja mam zbiornik 240 l (około) i mam 2x36W T8 6500K; co tydzień przycinka roślin. Wymień tą 17k K na zwykłą to będziesz miał wystarczającą ilość światła.
 8. arreczeq

  Podmiana wody. Usprawnienie?

  Może napiszę co mam u siebie do podmiany: 1. Napełnianie - wąż do RO pociągnięty w listwach (grubość około 5-6 mm) z pływakiem od spłuczki przerobionym żeby nie zajmował miejsca w akwarium. 2. Opróżnianie - pompa mini Hydor ( 25 pln o wymiarach około 3x4x5 cm) + wąż lub wonsz (jak kto woli) wypuszczony na zew. (dziura w ścianie i leje się na ogródek) Napełnianie jest automatyczne - steruje pływak, natomiast opróżnianie ręczne w sensie jak siedzę i oglądam akwarium to pstryk ES-a (bezpiecznik typu S) pod akwarium i woda leci. W ten sposób jestem w stanie wymieniać ile chcę i kiedy chcę. PS mam RO więc wąż RO idzie z RO , ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby szedł bezpośrednio z kranu (specjalne przyłącze - koszt 15 zł)
 9. arreczeq

  Żabienica Blehera

  Światła to ma za dużo dlatego skoczyła. Nożyk poszedł w ruch i teraz obserwuję Problem sam się rozwiązał - liście wyrastają ponad powierzchnię po przycięciu korzeni , ten na zdjęciu ma przeszło 15 cm. Prędkość wzrostu około 1cm/h
 10. arreczeq

  Czy to sie do czegoś nadaje?

  Fakt - środkowy, zasugerowałem się krzyżykiem 8-)
 11. arreczeq

  Filtr RO - jaki producent

  Tam kupisz co chcesz i bez zbiornika też - poszukaj dobrze lub zadzwoń 8-)
 12. arreczeq

  Prośba o skalę barwną PO4 z JBL

  Dorzuć do tego spektrofotometr i można się bawić w precyzyjne pomiary (koszt - od paru tysi złociszy w górę )
 13. arreczeq

  Prośba o skalę barwną PO4 z JBL

  http://www.sklep.link-chemie.pl/test-do ... do-10.html to jest test na PO4 a nie zabawka
 14. arreczeq

  Filtr RO - jaki producent

  www.osmozaserwis.pl Tanio, miła obsługa bez naciągania i doradzą wg potrzeb
 15. arreczeq

  Czy to sie do czegoś nadaje?

  IP 65 ujdzie w tłoku, ale zapewne zrobi się mleczny plastik po pewnym czasie http://www.elektrykon.pl/porady/ip44-ip ... -urzadzen/ PS zastanawia mnie tylko dlaczego jest zaznaczony pierwszy rysunek skoro ma IP 65 ?
×